Mroczkowski już oficjalnie trenerem Zagłębia Sosnowiec

Jak już informowaliśmy klub z Sosnowca ma nowego szkoleniowca, który zastąpi na tym stanowisku Valdasa Ivanauskasa. Został nim Radosław Mroczkowski, który podpisał z klubem podpisał roczną umowę z opcją przedłużenia o rok. Będzie to możliwe, gdy Zagłębie Sosnowiec zajmie miejsce w pierwszej szóstce rozgrywek Fortuna I ligi w sezonie 2019/2020.

– Zdajemy sobie sprawę z momentu, w jakim przychodzi trener do klubu. To bardzo ciężkie dla całego Zagłębia. Ta łódka bardzo się huśta i my musimy ją ustabilizować, aby ona płynęła tam gdzie chcemy. Nie będę szalał i nie będę mówił, że wrócimy i zdominujemy ligę. Ja mam świadomość, że potrzeba teraz na wszystko czasu – argumentował podczas prezentacji nowego trenera Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.

– Jeżeli życie da nam szansę, to ją po prostu wykorzystamy i będziemy za wszelką cenę grać w ekstraklasie. To całe szaleństwo teraz musi się skończyć. Musimy rozpocząć od budowania fundamentów i to jest właśnie czas dla tego typu pracy – dodał prezes klubu.

– Chciałbym, aby w Sosnowcu stworzył się bardzo dobry zespół. Będziemy pracować nad tym od pierwszych zajęć, które rozpoczną się 10 czerwca. Mam nadzieję, że swą energią zarażę także zawodników – powiedział Radosław Mroczkowski, nowy szkoleniowiec. 

– Nie musieliśmy z prezesem długo rozmawiać. Mamy jasny plan, który chcemy wdrożyć w życie. Musimy patrzeć na transfery, chcemy żeby to byli solidni zawodnicy, którzy rzeczywiście będą prezentować odpowiedni potencjał, a także aby każdy z nich miał odpowiednie argumenty do gry. Znajdę także czas dla młodzieży i wierzę, że indywidualne zajęcia i odpowiednie podejście pozwoli nam się cieszyć wychowankami w składzie – zapowiedziałnowy trener Zagłębia.

Mroczkowski za Ivanauskasa?

Radosław Mroczkowski ma 51 lat. Poprzednio był trenerem Widzewa Łódź. W sezonie 2014/2015 był szkoleniowcem Rakowa Częstochowa.  Przez kilka lat pełnił funkcję selekcjonera młodzieżowych reprezentacji Polski.

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ