MŚ. Horror na tafli. Biało-czerwone wygrały po dogrywce!

Biało-czerwone w czwartym spotkaniu mistrzostw świata Dywizji IB na lodowisku „Jantor” wygrały po dogrywce z reprezentacją Italii 5:4 po dogrywce.

Meczowi towarzyszyły niesłychane emocje, ale w końcu biało-czerwone odniosły pierwsze zwycięstwo z Włoszkami.

Wprawdzie hokeistki Italii w tym turnieju nie prezentują wysokiej formy, ale mieliśmy prawo się obawiać tego spotkania. Biało-czerwone na 9 spotkań, w tym 4 w mistrzowskim turnieju, nie wygrały żadnego. A bilans bramkowy: 10:29 jest wielce wymowny.

Pierwsza tercja była niezwykle wyrównana i wydawało się, że zakończy się bezbramkowym remisem. Nasze hokeistki miały kilka okazji do zmiany wyniki, ale krążek nie chciał wpaść do bramki. W 11 min Polki grały przez 25 sek. w podwójnej przewadze sporo strzelały, ale krążek co najwyżej upadł na górną część bramki. Rywalki wcale nie próżnowały i Martyna Sass miała interweniowała ze spokojem oraz sporym szczęściem.

Jednak Włoszki na 50 sek. przed końcem odsłony Rebecca Roccella pokonała Martynę Sass. W kolejnych tercjach było niezwykle wiele emocji. Biało-czerwone ciągle musiały doprowadzać do remisu. Najpierw Karolina Późniewska na początku 2. tercji, a na jej zakończenie Kamila Wieczorek doprowadziły do remisu 2:2. Jednak w ostatniej odsłonie obie drużyny już nie kalkulowały i atakowały. W rezultacie zdobyły po 2 gole.

Patrycja Sfora po raz pierwszy w tym meczu wyprowadziła zespół na prowadzenie, ale 19 sek. później Nadia Mattvi wyrównała. O wszystkim zadecydowała dogrywka. A w niej biało-czerwone po 18 sek. przewagi zdobyły zwycięskiego gola i po raz pierwszy wygrały z reprezentacją Italii. W czwartek mecz o awans z reprezentacją Chin!

POLSKA – WŁOCHY 5:4 (0:1, 2:1, 2:2, 1:0) po dogrywce

0:1 – Roccella – Caumo – Niccolai (19:10), 1:1 – Późniewska – Czarnecka (20:21), 1:2 – Furlani – Mattivi (28:43, 5 na 6), 2:2 – Wieczorek – Gogoc – Sfora (39:06), 2:3 – Abatangelo – Mazzocchi (48:11), 3:3 – Korkuz – Łąpieś – Oniszczeno (51:04), 4:3 – Sfora – Późniewska – Czarnecka (53:02), 4:4 – Mattivi – Roccella (53:21), 5:4 – Sikorska – Gogoc – Późniewska (63:32, w przewadze).

POLSKA: Sass; Zielińska – Chrapek, Sfora – Gogoc, Strzelecka – Korkuz; Późniewska – Czarnecka (4) – Łaskawska, Sikorska – Talanda (2) – Wieczorek, Łąpieś – Oniszczenko – Dziwok. Trener Zbigniew WRÓBEL.

Kary: Polska – 6 min, Włochy – 12 min.

Pozostałe mecze: Chiny – Kazachstan 6:2 (3:1, 1:1, 2:0), Korea Płd. – Słowenia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).

1. Chiny 4 12 31:7

2. Polska 4 11 14:6

3. Włochy 4 4 9:14

4. Kazachstan 4 3 8:11

5. Korea Płd. 4 3 4:14

6. Słowenia 4 3 6:21

W czwartek grają: Włochy – Korea Płd. (13.00), Kazachstan – Słowenia (16.30), Polska – Chiny (20.00).