Na Bukowej bez kibiców!

Choć wojewoda zapalił zielone światło, niedzielny mecz GKS-u Katowice z Garbarnią odbędzie się bez udziału publiczności.


Negatywną decyzję w sprawie imprezy masowej wydał Urząd Miasta Chorzów, na którego terenie leży stadion przy Bukowej, a także Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chorzowie.

„Wobec powyższego klub podjął starania o organizację przy okazji niedzielnego meczu imprezy niemasowej” – czytamy w oświadczeniu GieKSy. „Zgodnie z opinią Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oznaczałoby to – w świetle obowiązujących przepisów – otwarcie obiektu zaledwie dla 250 osób.

GKS Katowice podjął wszelkie możliwie działania, by skutecznie doprowadzić do bezpiecznego powrotu kibiców na Bukową już przy okazji niedzielnego meczu. Zainteresowanie spotkaniem, wynikające choćby z liczby sprzedanych karnetów, znacznie przewyższa drastycznie ograniczoną liczbę miejsc na stadionie dostępnych bezpośrednio dla fanów.

Po rozmowach ze środowiskiem kibiców wiemy, że nie ma w tej sytuacji mowy o sprawiedliwiej dystrybucji niewielkiej liczby wejściówek. Z racji tego mecz GKS – Garbarnia odbędzie się bez udziału kibiców.


Czytaj jeszcze: Czasy żywej anegdoty, czyli mecze w czasie pandemii


Wyrażamy rozczarowanie tym faktem” – oświadczył klub z Bukowej, wyrażając nadzieję, że zaplanowane na 1 lipca spotkanie z Górnikiem Polkowice będzie już mogło odbyć się jako impreza masowa z zapełnieniem 25 procent trybun. W przypadku GKS-u to 1863 osoby.

Fot. Rafał Rusek/PressFocus