Na dobrej drodze

Odra Wodzisław Śląski jest coraz bliżej zakontraktowania nowych piłkarzy.


W poniedziałek, 9 stycznia, o godzinie 16.00 przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęli piłkarze III-ligowej Odry Wodzisław Śląski. – Był to trening wprowadzający, zajęcia odbyły się w sali gimnastycznej szkoły podstawowej – wyjaśnił trener Piotr Hauder. – Frekwencja? Bardziej niż zadowalająca, bo w treningu uczestniczyło 28 zawodników, z tego jedenastu nowych. Na podanie nazwisk „nowych twarzy” jest jeszcze za wcześnie, proszę uzbroić się w cierpliwość, gdy wszystkie formalności zostaną załatwione, podamy personalia naszych nowych piłkarzy w stosownym komunikacie. Mogę powiedzieć tyle, że wśród tych jedenastu nowych twarzy byli dwaj chłopcy z Odry „Centrum” Wodzisław Śląski, z którą współpracujemy. Czyli de facto nowych zawodników było dziewięciu – bramkarz, dwóch obrońców, czterech pomocników i dwóch napastników.

Najbliższymi współpracownikami trenera Piotra Haudera są trenerzy Bartłomiej Socha i Marcin Pękała, fizjoterapeutka Ewa Błaszczyk i kierownik drużyny Jan Brocki. – Już po pierwszych zajęciach powiało optymizmem – cieszy się trener Hauder. – Czeka nas jednak bardzo dużo pracy, a zawodnicy z pewnością na treningach wyleją litry potu. Przedstawiłem piłkarzom, jaki jest nasz cel, do którego będziemy dążyli, jakie będą obowiązywały w zespole zasady. W najbliższych dniach prezes naszego klubu Marcin Piwoński chce sfinalizować transfery i podpisać umowy z nowymi zawodnikami. Wiem, że negocjacje w tych kwestiach są na finiszu.

W poniedziałek trenowaliśmy na sali gimnastycznej, we wtorek i środę będą zajęcia na boisku w Nieboczowach. W piątek natomiast skorzystamy z siłowni, między innymi będzie CrossFit. To program treningu siłowego i kondycyjnego, który opiera się na wzroście dziesięciu najważniejszych zdolności siłowych. Podczas ćwiczeń rozwija się siłę i masę mięśni, aby wzmocnić siłę ruchu mięśni. To tylko strasznie brzmi, ale są to bardzo pożyteczne i przydatne ćwiczenia. Kadrę chciałbym mieć zamkniętą do 23 stycznia, bo tego dnia rozpoczniemy obóz dochodzeniowy.

Pierwszy sparing tej zimy Odra Wodzisław Śląski rozegra 18 stycznia o godzinie 19.00. Jej przeciwnikiem na boisku w Nieboczowach będzie również występujący w III lidze GKS Pniówek 74 Pawłowice.

P.S. Według nieoficjalnych przecieków jednym z nowych napastników Odry ma być niespełna 34-letni (urodzony 17 czerwca 1989 roku) Marcin Ośliźlok. Ostatnio był zawodnikiem Unii Racibórz, do której trafił z Polonii Marklowice (w zakończonym przedwcześnie przez koronawirusa sezonie 2019/2020 w 16 meczach ligowych zdobył 17 goli. Wcześniej w sezonach 2017/2018 i 2018/2019 reprezentował barwy w IV-ligowej Odry „Centrum” Wodzisław.


Na zdjęciu: Piłkarze Odry Wodzisław liczą na to, że wiosną wykaraskają się z kłopotów.

Fot. odrawodzislaw.pl