Na dwóch biegunach

Ruch Chorzów wysoko pokonał drugi zespół Śląska Wrocław, natomiast Polonia Bytom nie zdołali utrzymać prowadzenia w starciu z Wieczystą Kraków.

Podopieczni Łukasza Berety nie dali najmniejszych szans rezerwom ekipy z Wrocławia. Strzelanie rozpoczął Mariusz Idzik, który w 24 minuty ustrzelił dublet. Po nim swoje uderzenia dołożyli także Michał Mokrzycki, Daniel Paszek, a jednego z goli zdobył zawodnik testowany przez klub.

W zupełnie innych nastrojach byli zawodnicy Polonii Bytom. Podopieczni Kamila Rakoczego mimo prowadzenia po pierwszej części spotkania nie zdołali go utrzymać i musieli uznać wyższość Wieczystej Kraków. Po 16 minutach mieli już na swoim koncie dwie bramki. Najpierw do siatki trafił Filip Żagiel, cztery minuty później prowadzenie podwyższył Kamil Bętkowski. Tuż przed przerwą gola kontaktowego dla Wieczystej zdobył Sławomir Peszko. Po przerwie poszli za ciosem. Najpierw do siatki trafił Jakub Bąk, a wynik zamknął Radosław Majewski.

Ruch Chorzów – Śląsk II Wrocław 5:0 (3:0)

1:0 – Idzik, 17 min 2:0 – Idzik, 24 min, 3:0 – Mokrzycki, 30 min, 4:0 – zawodnik testowany, 71 min, 5:0 – Paszek, 85 min.
Ruch (I połowa): Bielecki – Kasolik, Sikora, Kawula – Będzieszak, Rudek, Wyroba, Mokrzycki, Janoszka, Kwaśniewski – Idzik. (II połowa) zawodnik testowany – Lechowicz, Słota, Kulejewski, Kowalski, Neugebauer, zawodnik testowany, Paszek, Siwek, Wójtowicz, zawodnik testowany (77. Kwaśniewski).

Polonia Bytom – Wieczysta Kraków 2:3 (2:1)

1:0 – Żagiel, 12 min, 2:0 – Bętkowski, 16 min, 2:1 – Peszko, 43 min, 2:2 – Bąk, 68 min, 2:3 – Majewski, 88 min.
Polonia: Gniełka – Budzik (78. Kozicki), Bedronka (58. Pryga), Radkiewicz (78. Fulianty), Hałgas (45. Górka) – Wuwer (72. Wójcik), Żagiel (62. Gemborys), Konieczny (45. Lachowski), Bętkowski (45. Stefański), Rakowiecki (45. Wróbel) – Celuch (58. Ochwat)
Wieczysta: Halczak – Michalski, Urbański, Peszko, Frańczak, Jampich, Majewski, Szewczyk, Kumah, Pietras, Kura