Na ostatniej prostej do tytułu

Na stadionie w Cardiff pojawi się Greg Hancock, który z powodu choroby żony nie brał udziału w poprzednich zawodach Grand Prix. Tym razem również nie ma zamiaru siadać na motocykl – do Europy przyjeżdża jako twarz marki Monster Energy. Za niego na torze po raz kolejny zobaczymy Roberta Lamberta. Nie będzie on oczywiście jedynym zawodnikiem, który będzie mógł nazwać sobotnie GP mianem „domowego”.

W stawce jest jeszcze aktualny mistrz świata Tai Woffinden, który z pewnością będzie chciał pokazać, że poprzednie gorsze występy to tylko wypadek przy pracy. Dodatkowo dziką kartę otrzymał kolejny żużlowiec z Wysp – Charles Wright. 31-latek został niespodziewanym Mistrzem Wielkiej Brytanii i dzięki temu może wystartować w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata.

Jednak to nie na nich skupiona będzie uwaga publiki. Podczas zawodów w Cardiff może rozstrzygnąć się sytuacja na szczycie tabeli. Na razie Bartosz Zmarzlik jest liderem klasyfikacji generalnej i ma dziewięciopunktową przewagę nad drugim Emilem Sajfutdinowem. W Wielkiej Brytanii Zmarzlik już raz wygrał i dwukrotnie dochodził do finału. Jeżeli utrzyma taką formę jak dotychczas, a jego rywale będą popełniać błędy, ma szansę do zagwarantowania sobie mistrzostwa już w ten weekend. Ciągle gonią go Sajfutdinow i Madsen, ale wydaje się, że Zmarzlik już nie wypuści tego trofeum z rąk.

Grand Prix Wielkiej Brytanii, Cardiff, sobota, godz. 18.00 czasu polskiego.

Czołówka klasyfikacji MŚ

1. Bartosz Zmarzlik (Polska) 103 pkt
2. Emil Sajfutdinow (Rosja) 94
3. Leon Madsen (Dania) 92
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) 87
5. Martin Vaculik (Słowacja) 79
6. Maciej Janowski (Polska) 73
7. Patryk Dudek (Polska) 72]
8. Matej Zagar (Słowenia) 65

12. Janusz Kołodziej (Polska) 50
18. Bartosz Smektała (Polska) 10
21. Maksym Drabik (Polska) 4

Na zdjęciu: Rosjanin Emil Sajfutdinow (z lewej) w Cardiff będzie próbował dogonić Bartosza Zmarzlika.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 
ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ