Na remis z Bułgarami

Podbeskidzie Bielsko-Biała w minioną sobotę udało się na zgrupowanie przed rundą wiosenną do Turcji, a we wtorek rozegrali „górale” pierwszy mecz kontrolny podczas obozu przygotowawczego.

Rywalem był zespół z Bułgarii, Beroe Stara Zagora, drużyna, która w występuje na co dzień w bułgarskiej ekstraklasie. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Trzeba jednak podkreślić, że szczególnie w pierwszej połowie to Podbeskidzie było zespołem lepszym. Wtedy też bielszczanie strzelili bramkę, a na listę strzelców wpisał się Goku Roman.

Na drugą połowę trener Dariusz Żuraw wystawił zupełnie inną jedenastkę. W bramce zaprezentował się Wiktor Kaczorowski, który kontrakt z Podbeskidziem podpisał tuż przed wylotem na tureckie zgrupowanie. Golkiper ten skapitulował w końcowej fazie spotkania. Warto jednak nadmienić, że po boisku biegali już wówczas tacy zawodnicy po stronie Podbeskidzia, których w nadchodzących rozgrywkach oglądać będziemy na arenach pierwszoligowych zdecydowanie rzadziej. Nie chodzi jedynie o bramkarza, czyli wspomnianego Kaczorowskiego. Ale m.in. i takich piłkarzy, jak Michał Willmann czy Maksymilian Nowak. Obaj wymienieni, co zresztą pokazał wtorkowy sparing, są – jak na razie – daleko od gry w pierwszym składzie Podbeskidzia. Delikatnie rzecz ujmując muszą jeszcze sporo popracować.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Beroe Stara Zagora 1:1 (1:0)

1:0 Roman (19), 1:1 – Wasilew (79).

PODBESKIDZIE: I połowa: Igonen – Simonsen, Vitelli, Wypych, Rodriguez, Milaszius – Sitek, Misztal, Bonifacio, Roman – Biliński. II połowa: Kaczorowski – Willmann, Scalet, Mikołajewski, Markow, Nowak – Janota, Neugebauer, Jodłowiec, Celtik – Drzazga. Trener Dariusz ŻURAW.