Na Śląsku garną się do biathlonu

Podczas tej ostatniej, w żorskim Parku Cegielnia padł rekord frekwencji. Na starcie, w kilku kategoriach, od przedszkolaków do grupy open, stanęło w biegowe i strzeleckie szranki aż 268 uczestników!

– Zaczynaliśmy od siedmiu imprez w województwie śląskim. Teraz wszystko rozrosło się do 18 zawodów w całej Polsce. Jesteśmy tam, gdzie chcą z nami współpracować – tłumaczy prezes PZBiath. Dagmara Gerasimuk i dodaje: – Te imprezy mają dwojaki charakter, chodzi o promocję naszej dyscypliny, ale przede wszystkim o zachęcenie dzieci do uprawiania tego sportu w klubach.

Polski Związek Biathlonu na popularyzację swojej dyscypliny dostaje coraz większe wsparcie z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Władze polskiego biathlonu chcą teraz zacząć aktywną współpracę ze szkołami podstawowymi i ponadpodstawowymi. – Chodzi nam o wprowadzenie biathlonu do programu zajęć z wychowania fizycznego. Widzę, że jest realne zainteresowanie władz, żeby nasza dyscyplina przez szkoły znowu mogła się rozwijać – mówi prezes Gerasimuk.