Na taki mecz czeka się całe życie

W przeciągu dwóch tygodni stał się pan super bohaterem, a reprezentacja Rosji jest wychwalana. Macie chyba powody do zadowolenia?

Artiom Dziuba: – Nie mogę powiedzieć, że jesteśmy chwaleni. Wykonujemy po prostu swoje zadanie. Oczywiście, sytuacja poprawiła się w porównaniu z tym, co było przed mundialem, ale na razie nie ma się z czego jeszcze cieszyć. Na pewno dokonał się skok w naszej grze i wynikach. Wielu fanów w całym kraju czuje święto piłki. Nawet ci, którzy wcześniej niewiele interesowali się futbolem. Teraz chcemy sprawić kolejny cud.

Hiszpanie nie zagrali dobrze ostatniego meczu przeciwko Maroku w grupie. W tym upatrujecie swojej szansy?

Artiom Dziuba: – Hiszpania pozostaje nadal najlepszym zespołem z piłkarzami Realu i Barcelony. To co było w grupie, to już za nami. Play-off rządzi się swoimi prawami. Tutaj nie można już się pomylić. My będziemy szukać słabości rywala. Trzeba cierpliwości, pracy i walki jeden za drugiego. To klucz do sukcesu. Na pewno jednak to Hiszpania jest faworytem.

Przyjdzie panu zmierzyć się z takimi obrońcami jak Ramos czy Piquet. Da pan radę?

Artiom Dziuba: – Wszyscy czekamy na to spotkania. Osobiście nie mogę się już doczekać pojedynków z tymi obrońcami. Na taki mecz czeka się całe życie. Zobaczmy kto wygra.