Nadzieja umiera ostatnia

Kibice Korei Południowej z ogromnym niepokojem obserwują stan zdrowia swojego kapitana.

Zawodnik Tottenhamu, Heung-Min Son kilka tygodni temu doznał skomplikowanego złamania lewego oczodołu. Wydawało się, że kapitan reprezentacji Korei nie pojedzie na mundial, co dla jego kadry i trenera Paulo Bento oznaczałoby ogromne problemy. Nie ulega wątpliwości, że Son jest kluczowym zawodnikiem azjatyckiej drużyny, a jego brak w którymkolwiek ze spotkań katarskiego mundialu byłby opłakany w skutkach.

Wiele wskazuje na to, że kibice i trener mogą spać spokojni. Son trenował z drużyną w specjalnej ochronnej masce, aby uniknąć ponownej kontuzji. Sam zawodnik jest zdeterminowany do tego, aby wybiec dzisiaj na murawę Education City Stadium w Doha i poprowadzić reprezentację Korei do zwycięstwa. O nie nie będzie tak łatwo. Rywalem Koreańczyków będzie Urugwaj. Rywalizacja obu ekip może mieć decydujące znaczenie w kontekście awansu do fazy pucharowej turnieju.

Nie ulega wątpliwości, że Portugalia także ma chrapkę na awans. W pierwszym meczu zmierzy się z teoretycznym outsiderem, Ghaną. Tak więc zwycięstwo tak dla Urugwaju, jak i Korei będzie pomocne. W gorszej sytuacji są „Los Charruas”. W przypadku teoretycznej porażki w pierwszym meczu to kolejne spotkanie może być dla nich walką o „być albo nie być” na turnieju. W swojej drugiej rywalizacji na mundialu będą musieli sprostać Portugalii.

W przypadku zespołu z Ameryki Południowej ciekawie wygląda rywalizacja o miejsce w bramce. Wydawać by się mogło, że pewniakiem jest Fernando Muslera. 36-latek ma na swoim koncie 133 występy w kadrze narodowej. Ponadto na ostatnich trzech turniejach był elementem niezbędnym do sukcesu. Dzięki jego grze Urugwaj trzykrotnie wychodzi z grupy, a 12 lat temu znalazł się w najlepszej czwórce mundialu.

Teraz jednak Muslera prawdopodobnie usiądzie na ławce rezerwowych, a jego miejsce zajmie młodszy o siedem lat Sergio Rochet. Zawodnik urugwajskiego Club Nacional zadebiutował w barwach narodowych w styczniu tego roku. Od tamtej pory opuścił jedynie towarzyskie spotkanie ze Stanami Zjednoczonymi. – Zdecydowałem się dołączyć do Nacionalu, ponieważ wiedziałem, że natychmiast dostrzeże mnie trener Oscar Tabarez – mówił sam zawodnik. Wspomniany szkoleniowiec zakończył pracę z kadrą ponad rok temu. Dopiero jego następca, Diego Alonso postawił na Rocheta i dzisiaj zapewne będzie podobnie.

GRUPA H

czwartek 24.11., godz. 14.00 – DOHA – Education City Stadium

Urugwaj – Korea Płd.

sędzia Clément Turpin (Francja)


Na zdjęciu: Cała Korea Południowa martwi się o zdrowie Heung-Min Son.

Fot. PressFocus