Tenis. Najlepsi tenisowi juniorzy świata zagrają w Bytomiu!

Dzięki współpracy Polskiego Związku Tenisowego i Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) po raz pierwszy w Polsce zostanie rozegrany juniorski turniej najwyższej rangi ITF Juniors Grade 1. Impreza zagości na kortach KS Górnik Bytom w dniach 30 maja – 5 czerwca.


– To wspaniały prezent na 100-lecie Polskiego Związku Tenisowego, jaki otrzymaliśmy od Międzynarodowej Federacji Tenisowej i kolejny duży event pod szyldem ITF-u, odbywający się w tym roku w Polsce. W marcu gościliśmy spotkanie Pucharu Davisa, w którym nasi tenisiści pewnie pokonali w Kaliszu ekipę Salwadoru 3:1. A w połowie kwietnia, właśnie w Bytomiu, w Hali Na Skarpie, kobieca reprezentacja po niesamowicie zaciętym meczu pokonała Brazylię 3:2 i awansowała do światowej elity w rozgrywkach Billie Jean King Cup. A teraz, ale na kortach otwartych Górnika, będą rywalizować juniorzy – powiedział prezes Polskiego Związku Tenisowego Mirosław Skrzypczyński.

Tygodniowy turniej ITF Juniors Grade 1 rozgrywany będzie na kortach ziemnych Górnika przy ul. Tarnogórskiej 5. Jego termin nie jest przypadkowy i gwarantuje najwyższy poziom emocji i tenisa. Możliwe, że w Bytomiu będziemy mogli zobaczyć przyszłych liderów rankingu ATP Tour i triumfatorów Wielkiego Szlema.

– Zapowiada się naprawdę duża impreza w doborowej obsadzie, ponieważ 30 maja rozpoczyna się wielkoszlemowy Roland Garros. W jej drugim tygodniu dopiero do akcji wkraczają juniorzy, więc impreza w Bytomiu będzie dla nich ostatnim przystankiem i możliwością sprawdzenia formy przed występem w Paryżu. To dla nas wielkie wyróżnienie i kolejna okazja do organizacji ważnego wydarzenia w roku jubileuszu Polskiego Związku Tenisowego.

Przypominam, że w lipcu na kortach Górnika będziemy gościć 95. Narodowe Mistrzostwa Polski, z rekordową pulą nagród przekraczającą 750 tysięcy złotych. Szykuje się prawdziwa kumulacja dużych imprez w Bytomiu – powiedział wiceprezes PZT i dyrektor Górnika Dariusz Łukaszewski.


Fot. facebook.com/ksgornikbytom

Komentarze