Najlepsi z najlepszymi. Miało być lepiej. Zwaliło się wszystko

Jak zwykle na naszych Czytelników czeka bogaty serwis informacyjny z wielu dyscyplin sportowych. Materiały informacyjne, komentarze, opinie, aktualne wydarzenia.

Najlepszy atak z najlepszą defensywą

W 2020 i 2021 roku rozgrywane przy Bukowej mecze GieKSy ze Stalą Rzeszów nosiły znamiona kluczowych. Ten pierwszy odbywał się w ramach półfinału II-ligowych baraży o awans i zakończył się mimo wszystko niespodziewanym wtedy zwycięstwem gości 2:0. Tym drugim zaś katowiczanie pieczętowali to, co nie wyszło wcześniej – czyli promocję na zaplecze ekstraklasy, wygrywając 4:1. Więcej w „Sporcie”

Miało być lepiej

Piast potrzebuje punktów. Mecz z Radomiakiem będzie okazją, żeby w końcu wygrać. To spotkanie będzie wyjątkowe przede wszystkim dla Michała Kaputa. Gdy w styczniu tego roku gliwiczanie postanowili skorzystać z klauzuli wykupu zawodnika z Radomiaka, pozytywnych komentarzy dotyczących tego transferu było całe mnóstwo. Na papierze wyglądało to na konkretny i świetny ruch. Więcej w „Sporcie”

Zwaliło się wszystko

Z budynku klubowego Skry zostały tylko ściany i wszystko w Częstochowie – z przetrzebioną kontuzjami drużyną włącznie – budowane jest od nowa. Od 3 września, kiedy to Skra wygrała w Rzeszowie z Resovią, częstochowianie są na równi pochyłej i zsunęli się już do strefy spadkowej. Pięć porażek z rzędu i bilans bramkowy 1:12 muszą budzić niepokój. Więcej w „Sporcie”

Jeszcze w poniedziałkowym wydaniu „Sportu”:
  • Misja Wojciecha Łobodzińskiego w ekstraklasie nie powiodła się, więc beniaminek z Dolnego Śląska postanowił sięgnąć po Grzegorza Mokrego. Zjawisko „nowej miotły” jest statystycznie udowodnione
  • Do przerwy „górale” prowadzili i grali z przewagą jednego zawodnika, ale dopiero w drugiej połowie na krakowskim stadionie zaczęło się dziać
  • Ostatnią wygraną (2:1) w Kluczborku tarnogórzanie chcieli „poprawić” zwycięstwem z beniaminkiem, ale na ich konto wpłynął tylko punkt
  • Blask jupiterów, liczna widownia, efektowna oprawa miejscowych kibiców mogły przywołać wspomnienia z ekstraklasowych czasów… Gdy bytomianie zdołali „wybadać” czym grający po raz pierwszy pod wodzą Piotra Haudera (w zeszłym tygodniu zastąpił Jacka Trzeciaka, który nie doczekał wizyty „swojej” Polonii) – wodzisławianie są w stanie ich zaskoczyć, przeszli do ofensywy
  • Po 120-minutowej – zakończonej porażką w rzutach karnych – walce z Pogonią Szczecin w 1/16 finału Pucharu Polski z zalewie jedną zmianą z składzie, bo kontuzjowanego Kacpra Kasprzaka zastąpił Seweryn Caputa, grający o kolejne punkty bielszczanie nie sprostali Górnikowi II