Zobacz
Do góry

Najpierw sparing, potem prezentacja

Wielkimi krokami zbliża się I-ligowa premiera sezonu 2019/2020. Na tydzień przed inauguracją rozgrywek piłkarze Zagłębia rozegrają sparing z Lechią Tomaszów Mazowiecki, a następnie zaprezentują się kibicom podczas pikniku.

Piknik z Zagłębiem rozpocznie się w sobotę, 20 lipca o godz. 13.00. – To obowiązkowa impreza dla każdego kibica sosnowiczan, który będzie mógł poznać nowych piłkarzy i ocenić nowe stroje meczowe, w których zaprezentują się gracze Zagłębia – zachęcają organizatorzy.

Zanim dojdzie do prezentacji drużyny, która będzie miała miejsce obok boiska do piłki plażowej, ekipa trenera Radosława Mroczkowskiego zagra w ostatnim sparingu przed nowym sezonem z Lechią Tomaszów. Początek meczu o godz. 11:00 na głównej płycie Stadionu Ludowego. Po zakończeniu spotkania kibice spotkają się z piłkarzami podczas oficjalnej prezentacji drużyny.

Dla każdego kibica, który pojawi się na prezentacji klub przygotował darmową kiełbaskę i lody. Do tego voucher-niespodzianka. W programie także występy artystyczne, okazy sztuk walki – w akcji Dąbrowski Klub Bokserski Super-Kick, zajęcia ruchowe z animatorką, pokazy piłki plażowej, turniej piłkarski drużyn dziecięcych, analiza składu ciała i mnóstwo innych atrakcji dla młodszych i starszych kibiców.

Fanom Zagłębia zaprezentuje się odmieniony skład sosnowiczan. Z poprzedniego sezonu została garstka piłkarzy, w tym doświadczeni Szymon Pawłowski, kapitan drużyny oraz Piotr Polczak, którzy wraz z Patrykiem Małeckim, który przybył ze Spartaka Trnava mają być liderami odmienionego Zagłębia.

Poza byłym graczem Wisły Kraków do Zagłębia latem przybyli: Patryk Mularczyk (powrót z GKS Bełchatów), Michał Kieca (powrót ze Skry Częstochowa), Rafał Grzelak (Termalica Nieciecza), Mateusz Bieniek (Lech II Poznań), Błażej Radwanek (Hutnik Kraków), Wojciech Słomka (Wisła Kraków), Bułgar Płamen Kraczunow (Stomil Olsztyn), Krystian Stępniowski (Cracovia), Cezary Miszta (Legia Warszawa), Fabian Piasecki (Miedź Legnica) oraz Anglik Carl Stewart (Wingate & Finchley FC). Ponadto o kolejny rok przedłużone zostało wypożyczenie z Legii Warszawa Tomasza Nawotki.

– Cel postawiony przed trenerami i zespołem to zajęcia miejsca w pierwszej szóstce. Patrząc na skład personalny uważam, że stać nas na wykonanie tego zadania. Jako zespół zrobimy wszystko, aby jak najszybciej wróci do ekstraklasy. Cieszę się, że nadal będę występował w Sosnowcu. Przed Zagłębiem nowe otwarcie, nowy projekt, którego celem jest powrót do grona najlepszych – podkreśla Nawotka, który jako jeden z niewielu graczy Zagłębia po spadku zdecydował się kontynuować przygodę z futbolem w ekipie spadkowicza.

 

Na zdjęciu: Zagłębie Sosnowiec kończy przygotowania do nowego sezonu.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze