Najstarsze derby wirtualne

To miał być jeden z hitów III-ligowego sezonu. Na 23 maja planowano rewanżowe derby Polonii Bytom z Ruchem Chorzów (jesienią przy Cichej górą – 3:1 – byli „Niebiescy”).

Wiemy, że w obliczu wielkiego prawdopodobieństwa przedwczesnego sezonu raczej do nich nie dojdzie, dlatego sprawy w swoje ręce postanowili wziąć kibice Polonii.

Zorganizowali… „Wirtualne Najstarsze Derby Śląska”, oddając z tej okazji do użytku specjalną stronę internetową, www.wnds2020.pl. Pierwsza odsłona derbów polegać będzie na rywalizacji kibiców. Utworzono wizualizację bytomskiego stadionu przy Olimpijskiej, na który kibice będą kupować bilety.

Dla gospodarzy przewidziano ich 6 tysięcy, a dla gości – 2 tysiące. Cena to 10 zł za bilety na sektory gospodarzy i gości, a także 30 zł za sektor rodzinny. Dochód będzie przekazany na rzecz obu klubów, w przypadku sektora rodzinnego – na Akademię BS Polonii. Ale wykupywanie biletów to tylko początek.

W planach są pojedynki między przedstawicielami obu klubów w popularną grę FIFA czy też… prawdziwy mecz między zawodnikami Polonii i Ruchu na mniejszym boisku, typu orlik. Oczywiście – gdy tylko będzie to możliwe i bezpieczne.


Dodajmy, że „Niebiescy” już w poniedziałek mają wrócić do treningów. Rzecz jasna na razie tylko grupowych. W pełnym składzie, bo zdrowy jest już Łukasz Janoszka, a po poważnej kontuzji kolana indywidualnie będzie mógł ćwiczyć także młodzieżowiec Jakub Nowak.

Niepewność będzie trwała dosłownie kilka dni – prawdopodobnie już 7 maja po dyskusji prezesów wojewódzkich ZPN-ów okaże się, że sezon w III lidze nie zostanie dograny. Z grupy III awans uzyskają rezerwy Śląska Wrocław.

Fot. Marcin Bulanda/PressFocus

Komentarze