Najszybszy gol w historii

Wszystko za sprawą tego, co wczoraj, na początku meczu rozgrywanego w Lublinie, wydarzyło się w starciu pomiędzy Senegalem, a Tahiti. Oba zespoły są rywalami reprezentacji Polski w grupie A i przed meczem nie było wątpliwości, która z drużyn dla ekipy Jacka Magiery będzie bardziej wymagająca. Niewielu spodziewało się jednak, że wicemistrz Afryki do lat 20 turniej rozpocznie w tak spektakularny sposób. Senegalczycy, zgodnie z pierwszym gwizdkiem, zaczęli od środka.

Chwilę później piłka trafiła w pole karne ekipy z Oceanii, a tam Youssouph Badji strącił ją głową w kierunku Amadou Sagny. Ten zaś nie miał najmniejszych problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki i Senegal, w zaledwie 10 sekund po rozpoczęciu spotkania, objął prowadzenie. To najszybszy gol w historii, który padł w mistrzostwach świata dwudziestolatków.

Następnie drużyna z Afryki zupełnie panowała nad tym, co działo się na boisku. A niektóre zachowania drużyny Tahiti były wręcz amatorskie, by nie obrażać jeszcze młodszych adeptów futbolu. Senegal niemal bez przerwy stwarzał sobie kolejne sytuacje, ale na 2:0 podwyższył dopiero w 29. minucie. Ibrahima Niane urwał się lewym skrzydłem, zagrał w pole karne, a tam po raz kolejny znalazł się Sagna i bez problemów trafił do siatki.

Trzeci gol dla młodych „Lwów Terangi” padł na początku drugiej połowy. Niane, tym razem z prawej strony, dośrodkował w pole karne. Tahitański obrońca mógł zrobić z piłką wszystko, bo ta spadła pod jego nogi, ale podjął najgorszą z możliwych decyzji. Próbował przyjmować i to go przerosło, bo futbolówka trafiła następnie do Sagny, który skompletował hat tricka. Publiczność w Lublinie, do końca meczu, całkiem dobrze się bawiła, choć więcej bramek już nie padło. Senegal wygrał zgodnie z przewidywaniami i najmniejszym nakładem sił, choć w drugiej połowie nie zrobił zbyt wiele, aby podwyższyć wynik.

Tahiti – Senegal 0:3 (0:2)

0:1 – Sagna (1), 0:2 – Sagna (29), 0:3 – Sagna (50).

Sędziował Muhammad Bin Jahari (Singapur). Żółte kartki: Heitaa, Liparo.
TAHITI: Pito – Liparo, Teumere, Tehaamoana, Heitaa (82. Tave) – Beaumett, Morgant, Tehau, Bredmond (75. Holozet), Vivi (64. Tufariua) – Kaspard. Trener Bruno TEHAAMOANA.
SENEGAL: D. Ndiaye – Dionkou, Cisse, N’Diaye, Aw – Lopy (82. Niang), Diagne – Niane (75. A. Ndiaye), Ciss, Sagna – Badji (75. Drame). Trener Youssouph DABO.