Napastnicy już strzelają

Sobotni mecz kontrolny z Puszczą Niepołomice był dla piłkarzy trenera Waldemara Fornalika z jednej strony zakończeniem tygodniowego obozu w Arłamowie, a z drugiej próbą generalną i jedynym sprawdzianem przed nowym sezonie, czyli meczem w Pucharze Polski z Resovią i spotkaniem w eliminacjach Ligi Europy.

Sztab szkoleniowy gliwiczan dał szanse gry większości piłkarzy, nie zabrakło miejsca dla nowych twarzy. W pierwszej połowie w koszulce Piasta biegali bramkarz Karol Szymański oraz Patryk Lipski. W drugiej części pojawili się inni, w tym napastnik Michał Żyro. To właśnie on swój debiut w nowych barwach uczcił golem na 2:0.

Czytaj jeszcze: Kilku chętnych na miejsce Urosza Koruna

W pierwszej połowie bramkę dla Piasta zdobył Dominik Steczyk, który kolejny sezon spędzi przy Okrzei na wypożyczeniu z Norymbergi. Gliwiczanie mieli przewagę przez cały mecz i przeprowadzili kilka ciekawych akcji.

Rywali z Niepołomic stać było tylko na honorowego gola na kwadrans przed końcem meczu. Po sparingu gliwiczanie udali się w drogę powrotną z Arłamowa do Gliwic i po wolnym dniu wrócą do treningów.

Piast Gliwice – Puszcza Niepołomice 2:1 (1:0)

Bramki: Steczyk (30), Żyro (53) – Klisiewicz (75)

PIAST: Szmatuła (35. Szymański, 60. Królczyk) – Konczkowski (35. Rymaniak), Czerwiński (35. Malarczyk), Huk (60. Pyrka), Kirkeskov (35. Holubek) – Jodłowiec (46. Sokołowski), Lipski (46. Hyjek) – Steczyk (46. Mokwa), Vida (46. Milewski), Badia (46. Alves, 85. Rakowiecki) – Parzyszek (46. Żyro, 75. Stanek). Trener Waldemar FORNALIK