Narciarstwo wodne. Mistrzostwa świata w Sosnowcu!

To będzie najważniejsza impreza sezonu – w ten weekend czempionat globu za wyciągiem w kategorii open. W akcji będzie można zobaczyć gwiazdy z kilkunastu państw, w tym silną reprezentację Polski, która na pewno powalczy o medal drużynowy i indywidualne podium na skoczni.


Ośrodek sportów wodnych Wake Zone Stawiki to miejsce niezwykle cenione przez zawodników z całego świata. W Sosnowcu odbywało się już kilka dużych imprez mistrzowskich, na Stawikach w 2019 roku rozegrano między innymi Mistrzostwa Europy i Afryki w Wakeboardzie i Wakeskacie. Obok mistrzostw świata nikt nie przechodzi obojętnie, więc Stawiki odwiedzą najlepsi zawodnicy globu, jak Simon Herrmann (Niemcy), Stepan Shpak (Białoruś), Nikita Papakul (Białoruś), Tatiana Churakova (Rosja), a także reprezentanci Ukrainy, Izraela, Słowacji, Francji, Austrii, Belgii i Holandii. Już na 5 dni przed rozpoczęciem MŚ kibice mogli poczuć smak wielkich emocji. Na Stawikach, podczas konkursu skoków „Rockstar Sosnowiec Jump”, Rosjanin Władimir Rianzin uzyskał 67,1 m, co jest nieoficjalnym rekordem świata!

Reprezentacja Polski, od lat zaliczana jest do ścisłej światowej czołówki. Podczas ME Open w Mińsk w 2019 roku Kamil Borysewicz z AKS Sparta Augustów wywalczył złoty medal w skokach, a polska drużyna zajęła czwarte miejsce, ocierając się o podium. W tym samym roku polscy juniorzy wywalczyli łącznie aż cztery medale mistrzostw Europy – trzy indywidualnie i jeden drużynowy w kategorii U-15.

Do najbardziej ekstremalnych sportów wodnych zalicza się skoki i właśnie tu mamy najsilniejszych reprezentantów Polski, którzy od lat sięgają po medale najważniejszych imprez. W Sosnowcu o podium na pewno będą walczyć: wspomniany już Borysewicz i Erwin Zawadzki. Mistrzowskie zawody rozpoczęły się już wczoraj, ale rywalizacja potrwa do końca weekendu. Wstęp dla kibiców – podobnie jak na inne imprezy organizowane przez Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego – jest wolny. Organizatorzy zapraszają.


Na zdjęciu: To naprawdę jest widowiskowe! W swoim żywiole Zuzanna Polkowska.

Fot. motorowodniacy.org

Komentarze