Nastolatek „w sieci”

Trzecioligowa Odra Wodzisław Śląski wypożyczyła z Ruchu Chorzów 16-letniego napastnika, Bartłomieja Barańskiego.


Na finiszu okienka transferowego wodzisławska Odra sfinalizowała angaż dwóch nowych zawodników. Do drużyny trenera Piotra Haudera dołączył 16-letni (17. urodziny będzie obchodził 9 października) napastnik Bartłomiej Barański, który w rundzie jesiennej grał w Ruchu Chorzów. Wychowanek GKS-u Katowice, który „po drodze” zahaczył o Akademię Lecha Poznań, jesienią zagrał w dwóch meczach na zapleczu ekstraklasy (na boisku spędził 15 minut) oraz w spotkaniu Pucharu Polski z drugoligowym Zniczem Pruszków.

Nastolatek do drużyny z Bogumińskiej trafił na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Ruchu. Nowy nabytek Odry jest aktualnym reprezentantem Polski do lat 16, a od kilku lat otrzymuje regularne powołania do reprezentacji Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Drugą nową, a w zasadzie starą, twarzą w zespole trenera Haudera jest Brazylijczyk Elorhan Matheus Vital Gomes de Sena. Pomocnik, który w listopadzie skończył 24 lata, w rundzie jesiennej zagrał w koszulce Odry osiem spotkań w III lidze. Elorhan był wówczas wypożyczony z II-ligowego Hutnika Kraków. Po zakończeniu rundy jesiennej wyjechał do swojej ojczyzny, w międzyczasie rozwiązał umowę z Hutnikiem i teraz wraca do drużyny z Wodzisławia Śląskiego.

Na zakończenie informacja natury organizacyjnej. Otóż spółka Odra Wodzisław Śląski Sp. z o.o. formalnie powróciła na obiekt przy ulicy Bogumińskiej. Stało się tak na mocy decyzji 1/2023 r. Zarządu Spółki z dnia 17 lutego bieżącego roku, która zmieniła adres i siedzibę Spółki na ulicę Bogumińską 8 w Wodzisławiu Śląskim. Odpowiednie dokumenty dotyczące zmian będą w tym tygodniu złożone we wszystkich urzędach. „Przeprowadzka” z ulicy Cisowej 6 jest również uzgodnionym wymogiem formalnym szerszej współpracy klubu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śląskim.


Na zdjęciu: Zaledwie 16-letni Bartłomiej Barański dołączył do III-ligowej Odry Wodzisław Śląski.

Fot. odra.wodzislaw.pl