Nawałka: Pierwsza połowa była dużo lepsza

Adam NAWAŁKA, trener reprezentacji Polski: – Wynik oczywiście jest bardzo dobry – zwycięstwo, chociaż patrzymy przede wszystkim pod kątem naszych przygotowań. Sprawy szkoleniowe są tu niezwykle ważne i wynik nie jest naszym najważniejszym celem, ale zwycięstwo zawsze cieszy. Na ten mecz patrzeliśmy przede wszystkim pod kątem naszej gry, w porównaniu do meczu z Nigerią wyglądało to trochę gorzej. Zrobiliśmy wiele zmian, widać było, że wpłynęły one trochę destabilizująco na jakość naszej gry.

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wszyscy ci, którzy dostają szansę, muszą dać z siebie wszystko. Już po spokojnej analizie będziemy ocenią ten mecz pod kątem naszej taktyki i oceniać zawodników. Pierwsza połowa była dużo lepsza w naszym wykonaniu. Widać było naszą organizację gry, chociaż też wiele elementów jeszcze nie wyglądało tak, jak powinno. Widać było dobrą grę w obronie, szybkie przejście do działań ofensywnych, stworzyliśmy sobie kilka sytuacji strzeleckich i strzeliliśmy dwie bramki. Ważnym jest, że przełamaliśmy tę niemoc. W pierwszej połowie dobrze zaprezentowaliśmy się od strony ofensywnej. Zbyt dużo prostopadłych piłkę przechodziło do przeciwników i Wojtek Szczęsny musiał stanąć na wysokości zadania. W drugiej połowie straciliśmy kontrolę nad meczem, cofnęliśmy się, nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce.

Przeciwnik cały czas starał się atakować. Brakowało po naszych zmianach jakości. Cieszymy się bardzo, że „duch” Stadionu w dalszym ciągu tutaj jest, kibice pomagają. Świetna atmosfera meczu wpłynęła na to, że zawodnicy walczyli do samego końca. Te mecze są niezwykle spektakularne i stwarzają kibicom dużo radości. Pracujemy cały czas nad naszą organizacją gry, staramy się wyciągać wnioski, przeprowadzimy dokładną analizę dwóch wartościowych sprawdzianów, bo były to dwie różne drużyny prezentujące inny styl. Jestem zadowolony, że mogliśmy te spotkania rozegrać przed mistrzostwami świata.