Nawałka: Wiemy czego nam brakuje

Adam NAWAŁKA, trener reprezentacji Polski: –  Bardzo wartościowy sprawdzian. Ten mecz pokazał, że czeka nas jeszcze wiele pracy, chociaż trzeba powiedzieć, że stworzyliśmy sobie kilka sytuacji, mieliśmy dobre fragmenty. Nigeryjczycy wykorzystali tę jedną z rzutu karnego. Myślę, że cały czas jesteśmy na fali, która popycha nas do cięższej pracy. Wiemy czego nam brakuje i z pewnością po takiej dokładnej analizie będziemy wyciągać wnioski, które pomogą nam przygotować się do mistrzostw świata.

Chcieliśmy dać szansę kilku zawodnikom, którzy wyróżniają się w naszej lidze, a wcześniej nie dostawali tylu szans. Jest to dobry okres, żeby sprawdzić różne rozwiązania taktyczne i personalne. Nie będę teraz oceniał ich dokładnie, po obejrzeniu dokładnym meczu zawodnicy z pewnością dowiedzą się pierwsi. Byliśmy przygotowania na taką próbę, jeżeli chodzi o fizyczność. Nigeryjczycy prezentowali się dobrze od strony motorycznej. Widać, że jest to mocna drużyna i myślę, że będzie także groźnym przeciwnikiem dla innych podczas mistrzostw świata.

Karol Linetty pojechał właśnie na konsultacje do szpitala, za kilka godzin będziemy wiedzieć o jego stanie więcej. Myślę, że we wtorek wszyscy zawodnicy będą do naszej dyspozycji, zarówno Maciej Rybus, jak i Michał Pazdan.