Nie akceptują terminu

Podokręg Rybnik rozegranie meczu półfinałowego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik pomiędzy Odrą Wodzisław Śląski i ROW-em 1964 Rybnik wyznaczył na 15 kwietnia br. Klub z Rybnika nie zaakceptował nowego terminu tego spotkania (pierwotnie miało się odbyć 29 lutego w Wodzisławiu Śląskim), czemu dał wyraz w specjalnie wydanym oświadczeniu. Oto jego pełna treść (pisownia oryginalna):

„W związku z przełożeniem i ustaleniem nowego terminu rozegrania meczu z MKS Odrą Wodzisław w ramach półfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik podczas obrad Podokręgu Rybnik w dniu 27.02.2020, Klub Sportowy ROW 1964 Rybnik pragnie oświadczyć, iż nie wyraża zgody na rozegranie tego spotkania w dniu 15 kwietnia 2020 roku.

Na wstępie pragniemy poinformować, iż w dniu 26 lutego wystosowaliśmy pismo do Podokręgu Rybnik z informacją, iż nie zgadzamy się na odwołanie spotkania zaplanowanego na 29 lutego 2020 roku i rozegrania go w innym terminie. Warto zaznaczyć, że termin 29 lutego 2020 roku ustalony był już po raz drugi. Pierwszy obligatoryjny termin rozegrania spotkania z Odrą Wodzisław Podokręg Rybnik wyznaczył na listopad 2019 roku, lecz ostatecznie ze względu na prośbę klubu z Wodzisławia, który argumentował ją, długą przerwą po zakończeniu rundy został przełożony. Drugi termin wyznaczony na dzień 29 lutego został uzgodniony i zaaprobowany przez obie drużyny 31 października 2019 roku. Jako że mecz pucharowy miał się odbyć przed rozgrywkami ligowymi, dostosowaliśmy do niego okres przygotowawczy naszego zespołu.

Proponowany termin (15 kwietnia), nakłada się z ligowym terminarzem naszej drużyny w ramach rozgrywek III ligi grupy III: sobota, 4 kwietnia z Gwarkiem Tarnowskie Góry, środa, 8 kwietnia z Miedzią II Legnica, sobota, 18 kwietnia ze Stalą Brzeg, sobota, 25 kwietnia z Ruchem Zdzieszowice.
Pragniemy zaznaczyć, iż termin meczu 23. kolejki III ligi, grupy III z rezerwami Miedzi Legnica (8 kwietnia) został zmieniony ze względu na Święta Wielkanocne. Ponieważ będzie to już cykl rozgrywek ligowych, nie tylko bardzo ważny ze względu sportowego, ale również wytrzymałościowego, przerwa po świętach miała nam dać naszym zawodnikom więcej wytchnienia po meczach rozgrywanych w sobotę i środę. W związku z powyższym jeszcze raz oświadczamy, iż zaproponowana data rozegrania meczu półfinałowego Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik z Odrą Wodzisław na 15 kwietnia jest przez nasz Klub nie do przyjęcia, tym bardziej że Podokręg Rybnik znał nasze stanowisko”.

– Jesteśmy mocno rozczarowani zmianą terminu tego meczu i przełożenie go na 15 kwietnia – powiedział trener ROW-u, Roland Buchała.

– Okres przygotowawczy był temu podporządkowany, a mecz pucharowy z Odrą miał być przetarciem przed bojami ligowymi. Dlatego ta zmiana trochę mnie drażni, bo były trzy miesiące, by kwestie organizacyjne zapiąć na ostatni guzik. Skoro to za mało, to może przełóżmy go na przyszły rok. Kiedy do rozegrania meczu pozostały trzy dni, poinformowano nas, że on się nie odbędzie. Nikt nas o zdanie nie zapytał, zostaliśmy postawieni przed faktem dokonanym. Wskazany przez podokręg Rybnik nowy termin wybitnie nam nie odpowiada, bo w kwietniu nakładają się na mecze w systemie sobota-środa. My nie dysponujemy kadrą jak kluby ekstraklasy, które mają do dyspozycji 30 piłkarzy i mogą sobie swobodnie rotować składem. Nie wiem, czy nasz protest przyniesie skutek, ale taka żonglerka terminami meczu z Odrą po prostu nam się nie podoba.

Na zdjęciu: Trener ROW-u Roland Buchała jest zdziwiony, że mecz Pucharu Polski jego drużyny z Odrą Wodzisław nie odbył się w wyznaczonym terminie.

Komentarze