Nie tylko Ruch pod lupą Komisji Licencyjnej

W przypadku większości z nich – w odróżnieniu od „Niebieskich” – decyzja związku powinna być formalnością, ale… Fakt, że Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Sandecja Nowy Sącz wcześniej otrzymały pozwolenie na grę w Lotto Ekstraklasie, niczego przesądzać nie musi. Obaj spadkowicze z elity musiały przecież przedstawić zaktualizowaną prognozę finansową na przyszły sezon, uboższą o kilka milionów wpływów z tytułu praw transmisji telewizyjnych. Przypomnijmy, że w razie odmowy kluby mają 5 dni na odwołanie się.

Trzeba zadaszyć

Spokojnie mogą spać beniaminkowie Nice 1 Ligi. GKS 1962 Jastrzębie, Łódzki KS i Warta Poznań uzyskały wcześniej licencję na drugą ligę, przy czym łodzianie i poznaniacy – z nadzorem infrastrukturalnym. W kontekście Warty wiele wskazywało na to, że po awansie będzie musiała na jakiś czas przenieść się na zastępczy stadion – do Grodziska Wielkopolskiego – ale „Zieloni” są zdeterminowani, by zostać na własnym kameralnym obiekcie przy Drodze Dębieńskiej. Muszą zadaszyć 250 miejsc, zadbać o powiększenie sektora prasowego i vip, odrobinę zmodernizować szatnie. Na montaż jupiterów mają czas do marca.

Debata za 8 dni

Na licencję oczekują jeszcze dwaj inni II-ligowcy: GKS Bełchatów i Stal Stalowa Wola. Oba naruszyły kryteria finansowe i wyrok w ich sprawie wyda Komisja Odwoławcza. Najpewniej stanie się to w środę. Z kolei nad potencjalnymi beniaminkami II ligi Komisja Licencyjna debatować będzie za 8 dni. Sezon III ligi trwa. W I grupie o awans walczy Widzew i Lechia Tomaszów Mazowiecki, w II – Elana Toruń i Świt Skolwin, w III – Skra Częstochowa i Ślęza Wrocław, zaś w IV korki od szampanów wystrzeliły już w obozie Resovii.

Komentarze