Nie żyje wiceprezes Śląskiego ZPN-u

 

Jako zawodnik zakładał koszulkę Montometu Piekary Śl. i Czarnych Kozłowa Góra, godząc grę w piłkę ze studiami na wrocławskiej AWF. Po uzyskaniu dyplomu trenerskiego pracował m.in. w Orle Brzeziny, Orle Nakło i Czarnych Bytom. Jako asystent Jerzego Frenkiela, Zbigniewa Mygi oraz Henryka Wieczorka prowadził Szombierki Bytom w ekstraklasie, samodzielnie zaś – w II lidze (1994 i 1996).

Od 2006 pełnił rolę prezesa podokręgu Bytom. Był „rówieśnikiem” tejże organizacji, która w ub. roku świętowała 60-lecie swego istnienia. Choć w ostatnim czasie niewiele było w bytomskiej piłce klubowej powodów do radości – byli mistrzowie kraju, Szombierki i Polonia, dziś grywają tylko w IV lidze – Krzysztof Seweryn szanowany był w środowisku futbolowym w regionie i w kraju. Dowodem – wspomniana rola wiceprezesa śląskiego związku, a także funkcja wiceprzewodniczącego Komisji Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN.
Na co dzień na co dzień Krzysztof Seweryn był kierownikiem działu sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich. Od wielu lat pełnił też funkcję piekarskiego radnego, a w latach 2010-2018 był przewodniczącym Rady Miasta.

– Pracował dla dobra wspólnego i nie przyjmował rad – a nawet poleceń służbowych jakie pół żartem, pół serio mu wydawałem, by zadbał o swoje zdrowie – mówił wstrząśnięty wiadomością o odejściu swego współpracownika prezes Śląskiego ZPN-u, Henryk Kula.