„Niebiescy” w Kamieniu

W tym czasie rozegrają dwa mecze kontrolne – z francuskim AS Monaco w Krakowie (8 lipca) oraz wracając z obozu z pierwszoligową Odrą w Opolu. Trener Dariusz Fornalak zabrał na obóz 26 zawodników.

W kadrze znaleźli się bramkarz Kamil Lech, zakontraktowani wczoraj: 37-letni napastnik Wojciech Kędziora oraz wracający na Cichą po dwóch latach 32-letni Tomasz Podgórski. Do Chorzowa wrócił także z wypożyczenia do Stali Mielec Bartosz Nowak, a którego mielczanie bardzo chcieli nadal widzieć u siebie. – Jeśli chcą Nowaka u siebie, muszą się z nami dogadać. Muszą go wykupić – tłumaczy rzecznik prasowy Ruchu Witold Jajszczok odnosząc się jednocześnie do opinii działaczy pierwszoligowca, że nie dbają o dobro zawodnika, który miałby możliwość gry na wyższym poziomie rozgrywkowym. – Owszem, Nowak miał w kontrakcie kwotę wykupu, ale obowiązywała ona w trakcie jego wypożyczenia do ze Stali do Ruchu i gdyby Stal awansowała do ekstraklasy (Nowak trafił na Cichą latem 2016 r. na zasadzie wypożyczenia z Miedzi Legnica, a rok później został wykupiony z dolnośląskiego klubu) Ten okres jednak minął, nastąpiło wyzerowanie i trzeba się na nowo dogadać. Dlatego niech mielczanie nie robią sobie medialnego pijaru, niech nie opowiadają, gdzie ma grać, w której lidze, tylko niech go wykupią. Na razie Nowak jest zawodnikiem Ruchu i pojechał z zespołem na obóz do Kamienia.

Do Kamienia pojechał również testowany w sparingu z Widzewem Łódź obrońca Paweł Brzuzy, a także skrzydłowi 22-letni Szymon Cichecki, ostatnio Szombierki Bytom i 21-letni Krystian Peda, który wiosną grał w GKS-ie Bełchatów. Z kolei inny testowany pomocnik Mateusz Bartolewski dołączy do zespołu w środę. Ponadto do pierwszej drużyny włączona została kolejna grupa młodzieży: bramkarz Dominik Byszewski, obrońca Łukasz Jaworek, pomocnik Mateusz Machała, a także obrońca Karol Wiszyński, który dołączy do drużyny, gdy tylko upora się z chorobą.

Na zgrupowanie nie pojechali bramkarz Kewin Paszek i obrońca Michał Rutkowski, których Ruch chce wypożyczyć. Poza kadrą znaleźli się również Kacper Czajkowski, Sławomir Jaworski, Hubert Kotus, Adam Setla, Miłosz Trojak, Paweł Wojciechowski i Mateusz Zawal, których kontrakty zostaną rozwiązane.

Komentarze