„Niebieskie” się doczekały

Od zwycięstwa z Sokolem Poruba rozpoczęły serię meczów kontrolnych piłkarki ręczne Ruchu Chorzów. Na wygraną przyszło im czekać od… 12 lutego, kiedy w ćwierćfinale Pucharu Polski pokonały u siebie Start Elbląg 31:30.

Od tego czasu zmienił się trener i – w niewielkim stopniu – kadra, a „Niebieskie” zdążyły rozegrać raptem dwa mecze, ligowy w Koszalinie i pucharowy z Zagłębiem Lubin, przegrywając odpowiednio 25:31 i 23:34. Potem nastąpiła przerwa w rozgrywkach, po której podjęto decyzję o zakończeniu sezonu. Brak spadków sprawił, że Ruch utrzymał się w ekstraklasie i przygotowuje się do nowych rozgrywek, które rozpocznie 9 września wyjazdowym spotkaniem w Kobierzycach. W wypracowaniu formy mają pomóc sparingi.

Sokol Poruba to 4. zespół MOL ligi (zrzesza najlepsze kluby z Czech i Słowacji) i pierwszych minutach meczu wysoko zawiesił poprzeczkę, prowadząc nawet 12:8. Chorzowianki wzięły się jednak do roboty, a do remisu 14:14, który utrzymał się do przerwy doprowadziła nowa rozgrywająca, Agnieszka Iwanowicz (ostatnio SMS ZPRP Płock); poza nią „nową twarzą” w zespole jest jeszcze Natalia Kolonko (SPR Olkusz). Po zmianie stron „Niebieskie” konsekwentnie powiększały przewagę, prowadząc 23:17 i 25:19. Choć w końcówce pozwoliły rywalkom zmniejszyć dystans, to zdołały wygrać 30:26.

Cieniem na pierwszym od dawna zwycięstwie położyła się jednak kontuzja, jakiej doznała skrzydłowa Dominika Nimsz. – Podczas bramkowej akcji (20:16) spadła na nogę, której kolano uciekło w bok. Uraz wygląda na poważny, nasza zawodniczka prawdopodobnie uszkodziła więzadła, ale o wszystkim zadecyduje badanie rezonansem magnetycznym – opisywał tę pechową sytuację trener [Marcin Księżyk], który tym sparingu sprawdził 18 piłkarek, w tym wracającą po długiej kontuzji Victorię Tyszczak. – To dopiero nasz pierwszy mecz tego lata. Wiele elementów jest do poprawy, ale nie zabrakło charakteru, walki i myślę, że to był najlepszy punkt tego spotkania – dodał szkoleniowiec chorzowianek, które w sobotę pojadą do Jarosławia, gdzie dwukrotnie zmierzą się z Eurobudem JKS, swym ligowym przeciwnikiem.

Ruch Chorzów – Sokol Poruba 30:26 (14:14)

RUCH: Chojnacka, Bednarek, K. Gryczewska – Jaroszewska 1, Kolonko 3, Sójka 1, Jasinowska 1, Stokowiec 5, Lipok 2, Tyszczak 1, Masłowska 5, Rodak 4, Iwanowicz 2, Polańska 3, Nimsz 1, Kiel 1, Grabińska, Doktorczyk.