„Niebieskie” się doczekały

Od zwycięstwa z Sokolem Poruba rozpoczęły serię meczów kontrolnych piłkarki ręczne Ruchu Chorzów. Na wygraną przyszło im czekać od… 12 lutego, kiedy w ćwierćfinale Pucharu Polski pokonały u siebie Start Elbląg 31:30.


Od tego czasu zmienił się trener i – w niewielkim stopniu – kadra, a „Niebieskie” zdążyły rozegrać raptem dwa mecze, ligowy w Koszalinie i pucharowy z Zagłębiem Lubin, przegrywając odpowiednio 25:31 i 23:34. Potem nastąpiła przerwa w rozgrywkach, po której podjęto decyzję o zakończeniu sezonu. Brak spadków sprawił, że Ruch utrzymał się w ekstraklasie i przygotowuje się do nowych rozgrywek, które rozpocznie 9 września wyjazdowym spotkaniem w Kobierzycach. W wypracowaniu formy mają pomóc sparingi.

Sokol Poruba to 4. zespół MOL ligi (zrzesza najlepsze kluby z Czech i Słowacji) i pierwszych minutach meczu wysoko zawiesił poprzeczkę, prowadząc nawet 12:8. Chorzowianki wzięły się jednak do roboty, a do remisu 14:14, który utrzymał się do przerwy doprowadziła nowa rozgrywająca, Agnieszka Iwanowicz (ostatnio SMS ZPRP Płock); poza nią „nową twarzą” w zespole jest jeszcze Natalia Kolonko (SPR Olkusz). Po zmianie stron „Niebieskie” konsekwentnie powiększały przewagę, prowadząc 23:17 i 25:19. Choć w końcówce pozwoliły rywalkom zmniejszyć dystans, to zdołały wygrać 30:26.

Cieniem na pierwszym od dawna zwycięstwie położyła się jednak kontuzja, jakiej doznała skrzydłowa Dominika Nimsz. – Podczas bramkowej akcji (20:16) spadła na nogę, której kolano uciekło w bok. Uraz wygląda na poważny, nasza zawodniczka prawdopodobnie uszkodziła więzadła, ale o wszystkim zadecyduje badanie rezonansem magnetycznym – opisywał tę pechową sytuację trener [Marcin Księżyk], który tym sparingu sprawdził 18 piłkarek, w tym wracającą po długiej kontuzji Victorię Tyszczak. – To dopiero nasz pierwszy mecz tego lata. Wiele elementów jest do poprawy, ale nie zabrakło charakteru, walki i myślę, że to był najlepszy punkt tego spotkania – dodał szkoleniowiec chorzowianek, które w sobotę pojadą do Jarosławia, gdzie dwukrotnie zmierzą się z Eurobudem JKS, swym ligowym przeciwnikiem.

Ruch Chorzów – Sokol Poruba 30:26 (14:14)

RUCH: Chojnacka, Bednarek, K. Gryczewska – Jaroszewska 1, Kolonko 3, Sójka 1, Jasinowska 1, Stokowiec 5, Lipok 2, Tyszczak 1, Masłowska 5, Rodak 4, Iwanowicz 2, Polańska 3, Nimsz 1, Kiel 1, Grabińska, Doktorczyk.

Fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

Komentarze