„Niebieskie” zaliczyły falstart

Od 14-bramkowej porażki w Kobierzycach sezon PGNiG Superligi rozpoczęły piłkarki ręczne Ruchu.

Nie potwierdziły się ani obiecujące wyniki i gra w letnich sparingach, ani optymizm sztabu chorzowskiego klubu. Start nowych rozgrywek dla ostatniej drużyny poprzedniego sezonu był bolesny. „Niebieskie” uległy w Kobierzycach aktualnym brązowym medalistkom aż 22:36 i po pierwszej serii zamykają tabelę, a „Kobierki” ją otwierają.

Małym usprawiedliwieniem dla zespołu Marcina Księżyka jest długa lista nieobecnych, którą przed meczem wydłużyły jeszcze bramkarka Patrycja Chojnacka i rozgrywająca Marcelina Polańska. Szkoleniowiec Ruchu już po 8 minutach przy wyniki 0:4 poprosił o pierwszą przerwę.

Chorzowianki w końcu zaczęły trafiać, w 20 min było już tylko 7:9, ale po chwili znów miejscowe powiększyły dystans, do przerwy wypracowując 5-bramkową przewagę, którą po zmianie stron sukcesywnie powiększał, a nie do zatrzymania była Zorica Despodovska – Macedonka zdobyła aż 10 bramek w spotkaniu.

Pierwszą niespodzianką sezonu jest środowa wygrana po rzutach karnych Piotrcovii z Zagłębiem Lubin. Już na starcie sezonu wicemistrz kraju zgubił dwa punkty. Piotrkowianki pokazały lwi pazur. Choć przegrywały jeszcze na początku drugiej połowy (13:16), potem przejęły inicjatywę i mogły wygrac nawet w regulaminowym czasie – na 5 minut przed końcem było 25:23 – ale nie potrafiły postawić pieczęci i Zagłębie doprowadziło do remisu. W rzutach karnych pomyliła się tylko jedna zawodniczka – najbardziej doświadczona z wszystkich – skrzydłowa „miedziowych” Kinga Grzyb, i dwa punkty skasował zespół Krzysztofa Przybylskiego, który może być czarnym koniem rozgrywek.

– Został mały niedosyt, bo mogliśmy i powinniśmy to rozstrzygnąć w regulaminowym czasie. Ale przed meczem taki wyniki bralibyśmy w ciemno. Mamy potencjał, ale spokojnie, to dopiero pierwszy mecz – przyznał trener Piotrcovii Krzysztof Przybylski.

KPR Gminy Kobierzyce – KPR Ruch Chorzów 36:22 (16:11)

KPR: Kowalczyk, Zima – Despodovska 10, Kucharska 7, Janas 4, Wiertelak 4, Buklarewicz 3, A. Tomczyk 2, Ivanović 2, Koprowska 2, Ilnicka 1, Ważna 1, Wicik, Michalak, Kuriata, Kozioł. Trener Edyta MAJDZIŃSKA

RUCH: Bednarek, K. Gryczewska – Jasinowska 6, Wilczek 6, Jaroszewska 1, Tyszczak, Piotrkowska 2, Kolonko, Doktorczyk 1, Lipok, Sójka 3, Grabińska, Stokowiec 3. Trener Marcin KSIĘŻYK.