Niemoc GTK Gliwice trwa w najlepsze

Trwa niemoc GTK Gliwice. Tym razem śląski zespół w Gdyni przegrał z Arką. Gospodarze zagrali bardzo zespołowo. Mieli aż 28 asyst, co jest rekordem sezonu. Już po kilku minutach prowadzili 23:8 i wydawało się, że rozgromią rywali. Gliwiczanie zdołali jednak wyjść z szoku. Zaczęli walczyć i dotrzymywali kroku Arce. Cały czas byli blisko, ale do remisu nie udało im się doprowadzić.

W czwartej kwarcie gospodarze znów przyspieszyli. Aktywni byli Deividas Dulkys i Adam Łapeta, kolejną „trójkę” dołożył Mikołaj Witliński i ich przewaga wzrosła nawet do 18 „oczek”.

Arka Gdynia – GTK Gliwice 86:70 (29:18, 13:14, 21:21, 23:17)

GDYNIA: Florence 2, Bostic 12, Ponitka 6, Upshaw 7 (1×3), Wyka 8 (2×3) – Dulkys 13 (2×3), Garbacz, Kamiński, łapeta 13, Witliński 16 (2×3), Szybarga 8 (1×3). Trener Przemysław FRASUNKIEWICZ.

GLIWICE: Mack 21 (2×3), Marek Piechowicz, Radwański 7 (1×3), Kiwilsza 3, Dodd 11 – Słupiński 6 (1×3), Robak 9 (1×3), LaChance 13, Szlachetka. Trener Paweł TURKIEWICZ.