Niepokonana „Kleo” broni pasa

Sięgnęła po nie w kwietniu tego roku po zwycięstwie w Częstochowie nad Kanadyjką Sarah Pucek. Wcześniej Polka była zawodową mistrzynią Europy w wadze lekkiej. 34-letnia Brodnicka, nosząca przydomek „Kleo”, ma za sobą kilkuletnie występy w boksie olimpijskim; zdobywała medale mistrzostw Polski i Unii Europejskiej. Na zawodowym ringu debiutowała w 2013 roku, jej szkoleniowcami są Gus Curren i Jakub Chycki, z którymi do walki z Bell przygotowywała się na Florydzie.

Polka w pierwszej obronie pasa zmierzy się z pochodzącą z Port Elizabeth w RPA Nozipho Bell (8 zw. – 3 KO, 1 por., 1 rem.). – Mam krótszy staż bokserski, nigdy nie rywalizowałam poza RPA, ale wiem wszystko o Ewie Brodnickiej i chcę odebrać jej pas mistrzyni świata. Od prawie pięciu lat nie przegrałam żadnego pojedynku, a boksowałam z bardzo mocnymi rodaczkami. Dlatego propozycja boksowania o pas WBO nie jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Po prostu doceniono moje dotychczasowe osiągnięcia – powiedziała Afrykanerka.

W Lublinie wystąpią również inni zawodnicy Tymeksu, m.in. Łukasz Maciec, Mateusz Rzadkosz i Kamil Bodzioch. Wśród profesjonalistów zadebiutują urodzeni w Atenach bracia Maksymilian i Stanisław Gibadło oraz Rafał Pląder. Dwaj ostatni są zawodowymi żołnierzami.

 

 

Komentarze