Niesamowity mecz Sosnowiczanek!

Do prawdziwej sensacji doszło w Koninie, gdzie piłkarki Medyka podejmowały Czarnych Sosnowiec. Do przerwy widniał bezbramkowy remis i naprawdę trudno było wskazać lepszą drużynę. W pierwszych minutach drugiej części gry w dalszym ciągu żadna z ekip nie zdołała przejąć zdecydowanej inicjatywy, ale obie walczyły do upadłego, wręcz na granicy faulu. Po jednym z nich Nicole Zając zobaczyła drugą czerwoną kartkę i od 67 minuty gospodynie musiały grać w osłabieniu.

Po tym zdarzeniu Czarne poczuły swoją szansę i ruszyły do ataku. Już cztery minuty później Patrycja Matla mając swoją szansę, przelobowała Dolan, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Później siły się wyrównały, bo za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciała Lucia Suskova. Do zakończenia meczu pozostał kwadrans i kibice zgromadzeni na stadionie oczekiwali wyrównania wyniku.

Tymczasem piłkarki z Sosnowca zagrały koncertowo końcówkę spotkania. W 85 minucie w sytuacji sam na sam znalazła się Patricia Hmirova, jej uderzenie zatrzymała Dolan, ale piłka po dobitce Marty Cichosz trafiła już do siatki. Z kolei minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Hmirova przelobowała fatalnie ustawioną Dolan i ustaliła na 0:3 wynik spotkania.

Mniej powodów do zadowolenia miały piłkarki Mitechu Żywiec, które uległy przed własną publicznością klubowi z Wałbrzycha 1:3. Goście notują tym samym serię pięciu meczów bez porażki. Jedynym pocieszeniem dla gospodyń może być fakt, że jako pierwsze z trzech ostatnich rywalek Wałbrzycha strzeliły im gola.