Niespodzianka w Mielcu. Stal ograła Legię

W ostatnim sobotnim meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy piłkarze Stali Mielec pokonali Legię Warszawa 2:1.

Pierwsza połowa zaczęła się od niespodziewanego gola. Krystian Getinger bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał bramkarza Legii.

Przyjezdni zdołali jednak odpowiedzieć. Po dograniu Macieja Rosołka dobrze zachował się Paweł Wszołek. Zakończył akcję swojego zespołu strzałem, który dał wyrównanie.

Końcówka pierwszej części spotkania należała jednak do gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Macieja Domańskiego futbolówka trafiła do Arkadiusza Kasperkiewicza, a ten skutecznie główkował. Stal schodziła zatem do szatni, prowadząc 2:1.

Po zmianie stron Stal nie stwarzała sobie sytuacji. Legia była stroną przeważającą, jednak podopieczni Aleksandara Vukovicia nie zdołali wykorzystać swoich szans.

Gospodarze przerwali zatem fatalną serię dziewięciu meczów ligowych bez zwycięstwa. Dzięki tej wygranej awansowali na dziesiąte miejsce w tabeli.

Stal Mielec – Legia Warszawa 2:1 (2:1)

1:0 Getinger, 5 min
1:1 Wszołek, 30 min
2:1 Kasperkiewicz, 34 min

Stal Mielec: Strączek – Czorbadżijski, Matras, Flis – Ma. Żyro, Kasperkiewicz, Domański, Getinger (C) – Sitek (77. Kłos), Zawada (68. Steczyk), Tomasiewicz (83. Urbańczyk).

Legia Warszawa: Strebinger – Johansson (63. Verbić), Jędrzejczyk (C), Charatin, Abu Hanna (86. Strzałek) – Slisz (46. Kapustka), Sokołowski (74. Muci) – Wszołek, Josue, Rosołek – Lopes (62. Pekhart).

żółte kartki: Kasperkiewicz, Steczyk – Rosołek, Slisz, Rafael Lopes, Verbič, Pekhart.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).
widzów: 5872.