Niestabilna defensywa

Dwucyfrową liczbę strat mają jeszcze na koncie tylko dwaj inni I-ligowcy: Bruk-Bet Termalica Nieciecza (10) i Garbarnia Kraków (13), które po sześciu kolejkach okupują dół tabeli. Odra jest nad strefą spadkową – 12. pozycja – ale widać jak na dłoni, że drużynie średnio przysłużył się brak personalnej stabilizacji w bloku obrony.

W tym sezonie zaczynała mecze już w pięciu różnych konfiguracjach linii defensywy i z trzema różnymi parami stoperów. Tylko na starcia z Sandecją Nowy Sącz i Wigrami Suwałki wybiegała bez zmian. Na bokach wystąpili wtedy Rafał Brusiło i Łukasz Winiarczyk, a na środku – Serafin Szota i Paweł Baranowski, który zaczął sezon u boku Mateusza Bodziocha. Kapitan potem doznał jednak urazu skręcenia kostki i do dyspozycji sztabu szkoleniowego wraca dopiero teraz.

W środę w Chojnicach zaś wraz z Baranowskim dwójkę stoperów stworzył nominalny defensywny pomocnik, Czech Jakub Habusta. Zajął miejsce młodzieżowca Serafina Szoty, który zanotował słaby występ w meczu z GKS-em 1962 Jastrzębie i został zmieniony już w przerwie. Trener Rumak nie miał za bardzo alternatywy – skoro Bodzioch nie był jeszcze w pełni sił, a na początku tygodnia urazu nabawił się Aleksander Kowalski…

Wariant z Czechem jednak nie wypalił, bo już po 15 minutach Odra przegrywała z Chojniczanką 0:3. – W pierwszej połowie wyglądało tak, jakby walczyli seniorzy z juniorami. Wszystkie piłki stykowe, zdecydowaną większość pojedynków przegrywaliśmy, byliśmy spóźnieni. Sprawialiśmy wrażenie, jakbyśmy przyjechali tu pograć w piłkę, a nie wygrać i to powiedziałem moim piłkarzom. Trudno. Trzeba wyciągnąć wnioski – to banał, ale tak to działa – i pójść dalej. Za niedługo kolejne spotkanie – przyznał trener [Mariusz Rumak]. Możliwie, że na niedzielny mecz z Puszczą wybiegnie już Bodzioch i jego powrót powinien dać Odrze trochę stabilizacji.