Nietypowy pomysł kibiców Sandecji

Pomysł jest wyjątkowy, a jeszcze bardziej sposób w jaki ma zostać zrealizowany. Stowarzyszenie kibiców chce, aby zakup karnetów został sfinansowany z budżetu obywatelskiego. Złożyli w tej sprawie odpowiedni projekt. W uzasadnieniu twierdzą, że dojazdy na mecze w Niecieczy były dla nich kosztowne i czasochłonne.

„Do chwili obecnej władzom Nowego Sącza nie udało się zrealizować obietnic dotyczących budowy nowego stadionu. (..) Skutki takiego stanu rzeczy odczuwa także drużna, która na każdy mecz w roli gospodarza musi odbyć uciążliwą i czasochłonną autokarową podróż. Konsekwencją takiego stanu rzeczy są zarówno niższa frekwencja publiczności, jak i niezadowalające wyniki drużyny” – czytamy w uzasadnieniu projektu.

Nieciecza nie okazała się gościnna dla drużyny Sandecji. Średnia frekwencja na meczach drużyny z Nowego Sącza to nieco ponad 1700 osób, co jest zdecydowanie najgorszym wynikiem. Lepszą publiczność może pochwalić się nawet zespół Bruk-Betu (średnio 2700 osób na meczu). Drużynie nie szło i dziś jest murowanym kandydatem do spadku z ekstraklasy. Ale to nie odstrasza fanów.

W jaki sposób kibice chcę wcielić w życie swój pomysł? Autorzy wniosku domagają się, aby w przyszłym roku karnet lub bilet dla osoby zameldowanej w Nowym Sączu kosztował złotówkę. Różnica między złotówką a faktyczną ceną wejściówki, ma zostać pokryta pieniędzmi z budżetu obywatelskiego. „Wpłynie to na poprawę ogólnego komfortu życia mieszkańców, poprawiając jednocześnie wizerunek Nowego Sącza w mediach” – przekonują autorzy projektu.
Teraz ich projekt musi przejść weryfikację. Jeśli zostanie pozytywnie zaopiniowany, trafi po głosowanie mieszkańców. Do tej pory do konkursu zgłoszono 43 wnioski. W Nowym Sączu to już czwarta edycja budżetu obywatelskiego.