Niewygodny przeciwnik

Piłkarze Pniówka 74 Pawłowice po długiej serii zwycięstw zostali zatrzymani w Brzegu!

Piłkarze Stali Brzeg przerwali znakomitą passę drużyny Pniówka 74 Pawłowice, wygrywając na własnym boisku 1:0.  Gola na wagę zwycięstwa zdobył dla nich w 77 minucie Konrad Andrzejczak. We wcześniejszych 10. kolejkach podopieczni trenera Grzegorza Łukasika zdobyli aż 28 punktów, na co złożyło się 9 zwycięstw i jeden remis. Natomiast gospodarze sobotniego pojedynku też budują serię zwycięstw, wcześniej pokonali Foto-Higienę Gać (4:1), Gwarek Tarnowskie Góry (2:1) i rezerwy Miedzi Legnica (3:1).

Zespół z Brzegu wyraźnie „nie leży” Pniówkowi, który jeszcze ani razu nie wygrał ze Stalą! Bilans 9. potyczek to pięć remisów i cztery porażki ekipy z Pawłowic, bramki 15:8 dla Stali. Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i szczerze sobie powiedzieć, że gdyby nie znakomicie dysponowany bramkarz gości Bartosz Gocyk, zwycięstwo podopiecznych trenera Arkadiusza Batora byłoby bardziej okazałe.

Popularny „Goco” w 4 minucie miał szczęście, gdy Mateusz Dychus trafił piłką w słupek. Potem doświadczony golkiper gości obronił strzały Dominika Bronisławskiego (13 min.) i Karola Danielika (28 min). Drugi z wymienionych w 51 minucie ograł Przemysława Szkatułę, ale Gocyk wyszedł obronną ręką z sytuacji sam na sam.

Gospodarze zwycięskiego gola zdobyli w 77 minucie po szybkim kontrataku. Adrian Szady obronił strzał Dawida Morcinka i dalekim podaniem uruchomił Andrzejczaka. Ten wymienił podanie z kolegą i znalazł się 8 metrów przed bramką Pniówka. Po jego strzale piłka odbiła się od słupka i zatrzymała dopiero w siatce. Drużyna z Pawłowic w tym momencie przeszła na grę trójką obrońców i – co zrozumiałe – nadziewała się na kontry rywali. Po jednej z nich, w 90 minucie, oko w oko z Gocykiem stanął Andrzejczak, ale tym razem górą był golkiper Pniówka.

Stal Brzeg – Pniówek 74 Pawłowice 1:0 (0:0)

1:0 – Andrzejczak, 77 min.

STAL: Szady – Leończyk, Niewieściuk, Budnik, Kowalski – Niemczyk, Kuriata, Danielik (76. Sypek) – Andrzejczak, Dychus (62. Mazurek), Bronisławski (90. Jaros). Trener Arkadiusz BATOR.

PNIÓWEK 74: Gocyk – Mazurkiewicz, Płowucha, Ciuberek, Szkatuła – Łaski (79. Wiciński), Spratek, Morcinek, F. Łukasik – Caniboł (70. D. Hanzel), Szatkowski. Trener Grzegorz ŁUKASIK.

Sędzia Mateusz Maj (Trzebnica). Żółte kartki: Kuriata, Mazurek – Spratek, Morcinek.

Na zdjęciu: Bramkarz Pniówka 74 Pawłowice Bartosz Gocyk w Brzegu uratował swoją drużynę od wyższej porażki.