Niezgoda rujnuje częstochowski mur

Napastnik Legii, pokazał trenerowi Aleksandarowi Vukoviciowi, że stawianie na Sandro Kulenovicvia było błędem. Nieskuteczny Serb może się wiele nauczyć od polskiego snajpera, który w ostatnich dwóch ligowych meczach strzelił 5 goli. Tydzień po „dwupaku” w spotkaniu z ŁKS-em 24-letni napastnik ustrzelił hat-tricka.

Zaczął od główki po wrzutce Marko Vesovicia w 5 minucie, a w 10 minucie przejął piłkę po rajdzie Michała Karbownika i z zimną krwią posłał futbolówkę po ziemi w róg bramki. Na następnego gola trzeba było poczekać do 52 minuty, bo wtedy po faulu Tomasza Petraska na Luqinhausie Niezgoda do końca zrujnował częstochowski mur obronny, wykorzystując karnego.

Raków Częstochowa. Warszawa da się lubić?

Po zejściu z boiska strzelca trzech goli częstochowianie odżyli. Wprawdzie trafienia Patryka Kuna z 59 minuty po obejrzeniu VAR sędzia Tomasz Musiał nie uznał odgwizdując faul Ferlicio Browna Forbesa na Mateusz Wietesce, ale w ostatnich sekundach spotkania po dalekim wyrzucie piłki z autu Pterasek zrobił użytek ze swojego wzrostu i głową pokonał nie mającego najlepszego dnia Radosława Majeckiego. Bramkarz Legii między innymi popełnił kiks, który niewiele brakowało skończyłby się stratą samobójczego gola.

Oprócz goli dużo było okazji bramkowych i sporo ciekawych akcji, które mogły się podobać kibicom i selekcjonerowi Jerzemu Brzęczkowi.

Legia Warszawa – Raków Częstochowa 3:1 (2:0)

1:0 – Niezgoda, 5 min (głową, asysta Vesović), 2:0 – Niezgoda, 10 min (asysta Karbownik), 3:0 – Niezgoda, 52 min (karny), 3:1 – Petrasek, 90+3 min (głową)

LEGIA: Majecki – Vesović, Wieteska, Jędrzejczyk, Karbownik – D. Nagy, Antolić, Martins (71. Praszelik), Gwilia (59. Cafu), Luquinhas – Niezgoda (63. Carlitos). Trener Aleksandar VUKOVIĆ. Rezerwowi: Cierzniak – Jodłowiec, Lewczuk, Luis Rocha, Agra, Stolarski.

RAKÓW: Gliwa – Szymonowicz, Petrasek, Kasperkiewicz – Apolinarski (33. Bartl), Schwarz, Sapała, Kun – Brown Forbes (75. Kolev), Szczepański, Musiolik (46. Nouvier). Trener Marek PAPSZUN. Rezerwowi: Szumski – Piątkowski, Luković, Kościelny, Babenko, Skóraś.

Sędziował Tomasz Musiał (Kraków). Widzów 16506. Żółte kartki: Antolić (65 faul), Jędrzejczyk (67 faul) – Szymonowicz (14 faul).
Piłkarz meczu Jarosław NIEZGODA.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem