Nowa aplikacja eDO App pozwala zdalnie podpisać umowę z PGNiG

Stworzona przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych aplikacja eDO App pozwala już posiadaczom e-dowodów zawrzeć umowę na odległość z PGNiG Obrót Detaliczny.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych i PGNiG Obrót Detaliczny podpisały umowę, dzięki której każdy kto chce zawrzeć umowę z największym w Polsce sprzedawcą gazu może zrobić to całkowicie zdalnie, a co najważniejsze – bezpiecznie. Wystarczy, że klient posiada dowód z warstwą elektroniczną i smartfona z NFC, na którym zainstaluje bezpłatną aplikację eDO App i potwierdzi swoje dane przy zawarciu umowy na dostawę gazu.

Aplikacja PWPW umożliwia nie tylko potwierdzanie tożsamości, ale także zgodności danych na podstawie odczytu z warstwy elektronicznej dowodu, który daje najwyższy poziom zaufania.

Klienci mogą już teraz zawierać umowy online, korzystając z nowej aplikacji. W ostatnich tygodniach została ona wdrożona w procesach zawierania umów z PGNiG Obrót Detaliczny i pomyślnie przetestowana. Korzystanie z niej jest bardzo intuicyjne. Zaawansowane zabezpieczenia kryptograficzne zawarte w e-dowodzie oraz potwierdzanie operacji indywidualnym kodem PIN gwarantują najwyższe bezpieczeństwo dokonywanych operacji.

„Jest nam niezmiernie miło, że do grona naszych partnerów, którzy widzą ogromny potencjał eDO App, dołącza PGNiG Obrót Detaliczny. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca zachęci wszystkich do korzystania z bezpłatnych i bezpiecznych możliwości elektronicznego zawarcia umów nie tylko na media. Mamy nadzieję, że przyszli klienci PGNiG ciepło przyjmą aplikację eDO App i będą chętnie z niej korzystać, dołączając do grona ponad 400 000 jej użytkowników” – mówi Maciej Biernat, prezes PWPW S.A.

Aplikacja eDO App nie tylko zbiera pozytywne opinie użytkowników, ale została także doceniona przez ekspertów. W październiku 2020 roku PWPW została za nią uhonorowana statuetką „Innowatory WPROST” – prestiżową nagrodą dla najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce w kategorii „Telekomunikacja, technologia i usługi dla biznesu”.

„Naszym priorytetem jest ciągłe podnoszenie standardu usług oraz ich dostępności dla naszych klientów. Dlatego od kilku lat konsekwentnie rozwijamy cyfrowe kanały obsługi. Teraz, przy współpracy z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, wprowadzamy kolejną płaszczyznę komunikacji, dzięki której można z nami zawrzeć umowę w sposób zdalny i bezpieczny” – mówi Henryk Mucha, prezes PGNiG Obrót Detaliczny.

PWPW S.A. sukcesywnie rozszerza grono swoich partnerów, którzy korzystają z eDO App. W pierwszej kolejności dzięki aplikacji umożliwiono korzystanie z usług administracji publicznej, takich jak potwierdzanie tożsamości e-dowodem przy składaniu wniosków i formularzy (np. wniosku o wypis z planu zagospodarowania przestrzennego czy też podczas zakładania Internetowego Konta Pacjenta).

„eDO App nieustannie się rozwija. Celem PWPW – jako twórcy aplikacji – jest dostarczenie bezpiecznej i pewnej identyfikacji użytkownika w jak najszerszym zakresie usług. PGNiG Obrót Detaliczny to kolejny partner, który postawił na bezpieczeństwo i wygodę użytkownika w cyfrowym świecie potwierdzania tożsamości” – dodaje Mariusz Kujawski, członek Zarządu PWPW odpowiedzialny za Pion Produktów Cyfrowych.

Łącznie użytkownikom aplikacji udostępniono blisko dwieście usług publicznych i komercyjnych.

Źródło informacji: PWPW


Fot. materiały prasowe

Komentarze