Nowa-stara miotła

Nowym szkoleniowcem Miedzi Legnica został Grzegorz Mokry, w przeszłości asystent Dominika Nowaka i trener III-ligowych rezerw.


Dzisiaj poznaliśmy nowego szkoleniowca Miedzi Legnica. Następcą Wojciecha Łobodzińskiego został dobrze znany 37-letni (urodzony 19 stycznia 1985 roku w Tarnowskich Górach) Grzegorz Mokry.

Po raz pierwszy trener Mokry związał się z „Miedzianką” 1 lipca 2017 roku, gdy został asystentem trenera Dominika Nowaka. Pracą w sztabie szkoleniowym zielono-niebiesko-czerwonych przyczynił się do wywalczenia historycznego awansu do ekstraklasy oraz półfinału Pucharu Polski. Z klubu znad Kaczawy odszedł 24 czerwca 2020 roku. Po roku wrócił do Legnicy, prowadząc występujące w III lidze rezerwy Miedzi. W 16 meczach zdobył 32 punkty (10 zwycięstw, 2 remisy i 4 porażki), bilans bramkowym 32:18. Znakomite wyniki sprawiły, że otrzymał propozycję pracy w Wigrach Suwałki (II liga).

Dwudziestego pierwszego września został asystentem trenera Dariusza Żurawia w I-ligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała. – Propozycja powrotu do Miedzi to dla mnie bardzo duże wyróżnienie – przyznał Grzegorz Mokry.

– To pokazuje, że praca, którą w przeszłości wykonałem tutaj została doceniona. Czuję przy tym duże wsparcie właściciela klubu. Po raz trzeci na przestrzeni ostatnich lat mam zaszczyt pracować w Miedzi. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, by utrzymać ekstraklasę w Legnicy.

Do obecnie pracującego w Miedzi sztabu szkoleniowego dołączy drugi asystent trenera Donatas Venceviczius, były reprezentant Litwy, mający w dorobku tytułu mistrzowskie na Litwie, w Polsce i Danii. Jako szkoleniowiec pracował w roli pierwszego trenera bądź asystenta w Vetrze Wilno, Suduvie Mariampol, Stomilu Olsztyn, Wigrach Suwałki, FK Jonava, DFK Dainava oraz reprezentacji Litwy U-21.


Na zdjęciu: Trener Grzegorz Mokry po raz trzeci trafił do Miedzi Legnica.

Fot. Krzysztof Porębski/PressFocus