Nowi o znanych nazwiskach

W sparingu z LKS-em Raszyce w składzie Odry Wodzisław Śląski pojawił się syn Mariusza Pawełka oraz młodszy brat Kamila Wilczka.

Po remisie z Ruchem Chorzów (1:1) kolejnym sparingpartnerem Odry Wodzisław Śląski był występujący w lidze okręgowej LKS Raszczyce. Podopieczni trenera Piotra Haudera pokonali w Radlinie tego przeciwnika 2:1, zdobywając gole w 9 minucie po strzale samobójczym i w 60 minucie po strzale Patryka Mociaka. Gol dla drużyny prowadzonej przez trenera Bartłomieja Sochę padł w 41 minucie.

W tej grze kontrolnej w składzie Odry pojawiło się kilku zawodników o znanych nazwiskach. Grał Jakub Pawełek, syn byłego bramkarza min. Odry Wodzisław i Wisły Kraków, Mariusza oraz 16-letni Jakub Wilczek, który jest młodszym bratem napastnika Piasta Gliwice, Kamila. Młody Wilczek, podobnie jak jego rówieśnik Mikołaj Karwot oraz Filip Werner są wychowankami MKP Odry Centrum Wodzisław Śląski, ale lada moment formalnie przejdą do drużyny trenera Haudera.

Do końca bieżącego tygodnia piłkarze Odry będą przebywali na obozie dochodzeniowym. Dzisiaj (czwartek, 26 stycznia) o godzinie 8.30 w ośrodku Gosław Sport Center, gdzie korzystali z salki fitness. – Był to trening funkcjonalny, ćwiczenia wzmacniające, a potem odnowa biologiczna – powiedział trener Piotr Hauder. – O godzinie 15.00 będziemy mieli trening na boisku ze sztuczną trawą w Radlinie. W piątek czekają nas zajęcia na boisku o godzinie 8.30 i 14.30, natomiast w sobotę rozegramy kolejny sparing. O godzinie 10.30 w Dębieńsku naszym przeciwnikiem będzie IV-ligowy LKS Bełk. Potem damy naszym piłkarzom dwa dni wolnego, to znaczy niedzielę i poniedziałek.

Odra Wodzisław Śląski – LKS Raszczyce 2:1 (1:1)

ODRA: Poźniak (46. Gorel) – Przygoda, J. Wilczek, Karwot, zawodnik testowany – Misala, Kłosek, Flak, Mociak – zawodnik testowany, B. Krzyżok. Ponadto grali: Filip Werner, Jakub Pawełek, zawodnik testoany. Trener Piotr HAUDER.

Na zdjęciu: Na salce fitness trenerzy Odry nie oszczędzają swoich podopiecznych…