Zobacz
Do góry

Nowi zawodnicy wzmocnili Zagłębie Sosnowiec

Zagłębie Sosnowiec pozyskało dwóch nowych piłkarzy. To Michał Góral, który podpisał 3-letni kontrakt i ukraiński napastnik Stanislav Bilenkyi, który został wypożyczony na rok z DAC Duajska Streda.

19-letni Michał Góral zaczynał swoją przygodę z piłką w Widzewie Łódź. Później był zawodnikiem UKS SMS Łódź, by stamtąd trafić do Legii. W Warszawie grał głównie w drugiej drużynie, nie notując debiutu w Ekstraklasie. W sezonie 2018/19 został wypożyczony do Stomilu Olsztyn, w którym rozegrał 24 spotkania i strzelił 5 goli (liga i PP).

– Dlaczego wybrałem Zagłębie? Klub i trener byli bowiem zdeterminowani, by mnie pozyskać. Od jakiegoś czasu dostawałem wyraźne sygnały, że oni bardzo na mnie liczą. Poza tym bardzo mi się spodobał ten projekt, czyli walka z Zagłębiem o najwyższe cele w I lidze. Dlatego zdecydowałem się tutaj przyjść. Do tego klub ma potencjał, by liczyć się w walce o awans szczerze – mówi ten wysoki napastnik.

Zagłębie Sosnowiec. Bratnia pomoc ze stolicy

W poprzednim sezonie Góral pomógł Stomilowi utrzymać status I-ligowca. Teraz ma pomóc Zagłębiu, ale już w awansie. – Chciałem zrobić krok do przodu, by nie bić się już o utrzymanie, ale skupić się na wyższych celach. Poprzedni sezon to był mój i Stomilu sukces. Zrealizowaliśmy cel, jakim było utrzymanie się w pierwszej lidze i teraz mam nadzieję, że w tym sezonie osiągnę kolejny cel, czyli awans z Zagłębiem do Ekstraklasy – zapewnia Michał, który będzie musiał twardo rywalizować z Fabianem Piaseckim i Ukraińcem Bilenkyi o miejsce na środku ataku.

– W każdym dobrym klubie, drużynie jest rywalizacja. Mam nadzieję, że poprzez rywalizację rozwinę się jako piłkarz, podniosę swój poziom. Jeśli dostanę swoją szansę to tylko ode mnie będzie zależało, jak ją wykorzystam – dodaje na koniec Góral, który będzie grał z numerem 19.

Stanislav Bilenkyi. Fot. zaglebie.eu

– Bardzo się cieszę, że będę mógł grać w Zagłębiu. Dla mnie najważniejsze jest to, bym mógł jak najczęściej występować na boisku – mówi 20-letni Ukrainiec, który zaczynał karierę w swojej ojczyźnie w grupach młodzieżowych Szachtara Donieck.

Kolejnym etapem jego kariery były występy w Olimpiku Donieck, w barwach którego rozegrał w ukraińskiej ekstraklasie 34 spotkania i zdobył 6 bramek.

W sezonie 2018/19 Bilenkyi został zawodnikiem DAC Dunajska Streda i w tym klubie zaliczył 8 oficjalnych spotkań i strzelił jednego gola. Bilenkyi jest powoływany do kadry U-21 Ukrainy.

W Zagłębiu Bilenkyi będzie występował z numerem 10.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze