Nowy gracz na rynku sieci apartamentów wypoczynkowych. Nickel Development startuje z pierwszym resortem w Grzybowie

Kolejna nadmorska inwestycja Nickel Development będzie pierwszą w nowej sieci resortów wypoczynkowych pod marką Nickel. Tym samym deweloper rozszerza portfel oferowanych inwestycji i jednocześnie rozpoczyna ekspansję w kurortach, z których pierwszym będzie nadmorskie Grzybowo.


Nickel Resort & Spa to będzie zaledwie dwupiętrowy budynek – co jest rzadkością, wśród apartamentowców budowanych na polskim wybrzeżu. Charakteryzować się będzie architekturą inspirowaną lokalnym nadmorskim otoczeniem. Kolejne obiekty będą realizować tę samą ideę, ale to nie jedyny wspólny mianownik inwestycji wypoczynkowych, które zapowiada Nickel Development.

„Wspólnym mianownikiem całej sieci Nickel będą architektura czerpiąca inspirację z lokalnego otoczenia, biofiliczny design, oraz holistyczne podejście do gościnności i obsługi klientów. W Nickel Resort & Spa Grzybowo wyraźne będą nadmorskie akcenty na elewacjach: motyw rybiej łuski oraz balkony inspirowane vintage’owymi koszami plażowymi – tym razem w nowoczesnym wydaniu. Azylem dla mieszkańców będzie strefa, w której odtworzymy wydmę, z nadmorskim piaskiem porośniętym rodzimą roślinnością, charakterystyczną dla Pomorza Zachodniego. Wejście roślinności i elementów przyrodniczych do wnętrza budynku, zgodnie z zasadami biofilii, będzie elementem wyróżniającym obiekty na tle oferty rynkowej” – opisuje inwestycję Edyta Kołodziej, dyrektor sprzedaży i marketingu w Nickel Development. 

Podążając za trendem związanym z potrzebą unikalnych doświadczeń podczas wyjazdów turystycznych, Nickel Development kieruje ofertę apartamentów do konkretnego grona nabywców. Chce zbudować społeczność pasjonatów kuchni, sportu, animacji, turystyki, kultury i sztuki, dla których komfort i doznania gości stoją̨ na pierwszym miejscu. Powołuje więc do życia spółkę Nickel Hospitality, która będzie operatorem obiektu w Grzybowie i kolejnych inwestycjach. Tym samym kolejny wyspecjalizowany podmiot dołączy do Grupy Nickel, której częścią jest także YouNick – pierwszy prywatny park technologiczny w Polsce, z ponad setką firm o innowacyjnym, technologicznym charakterze oraz YouNick Mint – fundusz typu Venture Capital, posiadający w swoim portfolio udziały w startupach branży healthcare oraz przemysłu 4.0. 

Nowa spółka Nickel Hospitality oprócz opieki operatorskiej nad wszystkimi obiektami, będzie wspierać swoich inwestorów w dążeniu do zapewnienia gościom holistycznego wypoczynku. Do tej konstelacji ma dołączyć jeszcze partner strategiczny, który będzie zarządzać operacyjnie zarządzanie obiektami. Rozmowy są zaawansowane i wkrótce partner zostanie wyłoniony. Na inwestorów czeka transparentna i przyjazna umowa regulująca zasady ich współpracy z operatorem. Apartamenty będą sprzedawane ze stawką VAT 23%, możliwym do odliczenia, co docenią osoby prowadzące działalność gospodarczą i profesjonalni inwestorzy.

Nickel Development do tego przedsięwzięcia zaprosił renomowane, nagradzane pracownie. Ultra Architects odpowiada za architekturę. Q2 Studio odpowiada za projekty wnętrz: lobby i stref wypoczynkowych, a także wszystkich apartamentów. Te będą zróżnicowane, jedno- lub dwupokojowe, w szerokim zakresie metraży: Od 18 do 56 mkw. Szeroki wybór ma adresować potrzeby turystów o różnych oczekiwaniach. 

„Do dyspozycji gości będzie 147 apartamentów w pierwszym etapie, a oprócz nich szereg udogodnień. Wśród nich znajdą się strefa wellness & spa, a w niej saunarium oraz kompleks basenów wewnętrznych i liczne wodne atrakcji dla dzieci. Gastronomia obejmie bar oraz restaurację. Wypoczywający aktywnie docenią z pewnością strefę fitness. Przestrzenie sprzyjające wypoczynkowi i wyciszeniu to lounge, tarasy na dachu oraz strefa wydmowa na patio. Oferta będzie adresowana również do klientów biznesowych, z myślą o których przewidziano modułowe sale konferencyjne” – wymienia Edyta Kołodziej. 

Planowane zakończenie inwestycji przypada na II kwartał 2025 roku.


KONTAKT:

Konrad Bugiera
Rzecznik prasowy Nickel Development
Właściciel w Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne
tel. +48 663 850 702
e-mail: kb@konradbugiera.com

Źródło informacji: Nickel Development