Nowy snajper Ruchu

Chorzowianie poinformowali, że ich nowym nabytkiem został napastnik Zagłębia Lubin, Szymon Kobusiński. 24-latek został wypożyczony do ekipy „Niebieskich” do końca obecnego sezonu.


Piłkarz latem zamienił Puszczę Niepołomice na zespół „Miedziowych”, ale ekstraklasy nie zawojował, prawie nie wybiegając na boisko i występując głównie w drugoligowych rezerwach Zagłębia. W poprzednim sezonie I ligi zdobył 11 bramek w 29 spotkaniach, walnie przyczyniając się do utrzymania Puszczy. Kobusiński zasłynął przede wszystkim z hat tricka, jakiego wbił w wygranym 3:0 meczu z Górnikiem Polkowice. Zawodnik pochodzący ze Słubic (na granicy z Niemcami) to drugi tej zimy napastnik sprowadzony przez Ruch, drugi z ekstraklasy.

Wcześniej chorzowianie ściągnęli do siebie Michała Feliksa z Radomiaka, który także nie potrafił zawojować najwyższej polskiej ligi – choć szło mu na pewno lepiej niż Kobusińskiemu, bo udało mu się strzelić jednego gola. Warto dodać, że 24-latek jest dość uniwersalnym zawodnikiem, ponieważ oprócz szpicy może występować także na skrzydłach.


Fot. Tomasz Folta / PressFocus