Niemcy. Kolejny Manuel Neuer

Już wcześniej „Koenigsblauen” ogłosili, że ich szeregi obronne zostały wzmocnione przez wypożyczonego z Evertonu Jonjoe Kenny’ego oraz zebranego sprzed nosa Bayernu Ozana Kabaka ze Stuttgartu. Pozostałe sprawy wciąż się jednak ciągnęły, a działacze nie potrafili ich w żaden sposób dopiąć.

Saga bez zakończenia

Chodziło tu głównie o Benito Ramana, który zaczął walczyć ze swoim klubem – Fortuną Duesseldorf – i w mediach wypowiadał się o tym, że chce przenieść się do Schalke, a jego decyzji nic nie zmieni. Wszyscy więc wiedzieli, jak się sprawy mają, lecz oba kluby nie potrafiły osiągnąć konsensusu. Problemem była oczywiście kwota odstępnego. Fortuna – co w pełni zrozumiałe – chciała zarobić jak najwięcej na swoim skrzydłowym, który rozegrał bardzo dobry sezon. Kilka dni temu do sieci przeciekły jednak zdjęcia Ramana w trykocie z herbem Schalke, miał on przejść testy medyczne i zostać przedstawionym jako nowy nabytek „królewsko-niebieskich”, ale… nic takiego jeszcze nie ogłoszono.

Drugi Neuer

Dużo dzieje się w Gelsenkirchen także, jeśli chodzi o obsadę pozycji bramkarza. Kilka miesięcy temu długoletni golkiper Schalke, a ostatnio także kapitan zespołu, Ralf Faehrmann, został posadzony na ławce po jednej z najgorszych rund w swojej karierze. Zastąpił go dotychczasowy rezerwowy, blisko 23-letni Alexander Nuebel, którego doświadczenie w seniorskim futbolu było tylko epizodyczne. Młody Niemiec zaczął spisywać się jednak bardzo dobrze i wokół jego osoby zrobiło się niesamowicie głośno – może nawet za głośno. Talentu odmówić mu nie można, pokazał to nieraz, więc niemalże od razu zaczęto go nazywać drugim Manuelem Neuerem i wróżyć mu transfer do Bayernu – gdzie miałby zastąpić starszego kolegę po fachu. Narracja układała się właściwie sama, bo przecież Neuer także swego czasu wypromował się w Schalke, skąd trafił do Monachium.

Dawid Kownacki zostaje w Fortunie Duesseldorf. Nowy rekord transferowy

Sprawy wyglądają jednak bardzo poważnie, ponieważ Bawarczycy – a tak przynajmniej twierdzą liczne doniesienia medialne – faktycznie od jakiegoś czasu mieli Nuebela na oku. Wiele wskazuje na to, że Niemiec za rok naprawdę przejdzie do Bayernu, gdzie będzie szykował się do bycia następcą jednego z najlepszych bramkarzy XXI. wieku. Co zatem będzie się działo z bramkarzami w Gelsenkirchen?

Kapitan na wylocie

Faehrmann między słupki nie wróci. Kapitan drużyny bardzo przeżył to, że został posadzony na ławce i zaczął psuć atmosferę w zespole. W nowym sezonie w S04 go już nie będzie, ponieważ dogadał się z beniaminkiem Premier League – Norwich City. „Koenigsblauen” nie pozostaną jednak bez alternatywy, ponieważ porozumieli się już z Markusem Schubertem, 21-letnim Niemcem, który w ostatnich latach strzegł bramki drugoligowego Dynama Drezno. Od początku lipca pozostaje jednak bez klubu, nie przedłużył swojej umowy z klubem z byłego NRD, wiec Schalke weźmie go za darmo. Media zgodnie twierdzą, że Schubert będzie podstawowym bramkarzem S04 od sezonu 2020/2021.

 

Na zdjęciu: Pół roku gry na najwyższym poziomie przekonało władze Bayernu, że Alexander Nuebel jest godny gry w Monachium.

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

 

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem