Obopólne zadowolenie

Trenerzy Odry Wodzisław i Unii Turza byli zadowoleni z postawy swoich drużyn w piątkowym sparingu.


Piątkowy sparing w Nieboczowach pomiędzy Odrą Wodzisław Śląski i Unią Turza Śląska zakończył się wygraną III-ligowca 2:0. Gole dla podopiecznych trenera Piotra Haudera strzelili zawodnik testowany, który po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bardzo przytomnie zachował się w zamieszaniu podbramkowym, a wynik ustalił Mateusz Flak. To pierwsza gra kontrolna tej zimy, kiedy wodzisławianie zagrali na zero z tyłu, czyli nie stracili bramki. – We wcześniejszych sparingach raz zagraliśmy na zero, ale z przodu – uśmiechnął się pod nosem szkoleniowiec Odry. – Jestem zadowolony nie tylko z wyniku, ale również z postawy całego zespołu. Druga połowa spotkania przebiegała pod nasze zdecydowane dyktando.

W zespole z Turzy Śląskiej, która w IV lidze (grupa II) śląskiej na półmetku zajmuje trzecie miejsce, zabrakło dwóch kluczowych zawodników. Piotr Glenc nie pojawił się na boisku z powodu drobnego urazu kolana, natomiast Patryka Dudzińskiego zatrzymały w domu sprawy rodzinne. – Nasz występ przeciwko Odrze oceniam pozytywnie – powiedział trener Unii, Marek Hanzel. – Do momentu straty pierwszej bramki nasza gra wyglądała solidnie, nie przypominam sobie, by przeciwnik do tego momentu doszedł do stuprocentowej sytuacji do zdobycia gola. Obie bramki straciliśmy po stałych fragmentach gry i nad tym musimy popracować.

W najbliższą sobotę, 18 lutego, Odra rozegra kolejny mecz kontrolny. Jej przeciwnikiem o godzinie 10.00 w Nieboczowach będzie Orzeł Łękawica. Natomiast Unię w tym tygodniu czekają dwa sprawdziany. W środę zmierzy się z Orłem Miedary, a w sobotę zagra w Bytomiu z Szobierkami.

Odra Wodzisław Śląski – Unia Turza Śląska 2:0 (0:0)

1:0 – zawodnik testowany, 65 min, 2:0 – Flak, 74 min,

ODRA: Gorel (46. Poźniak) – Białas (46. Mociak), K. Krzyżok, Batelt (46. Kalisz), Mroczko (46. zawodnik testowany) – Zdunek (75. B. Krzyżok), Krężelok (75. zawodnik testowany), Roguła (46. Gajda), Szkatuła (60. Flak) – Popczyk (46. zawodnik testowany), Ośliźlok (46. zawodnik testowany). Trener Piotr HAUDER.

UNIA: Wacławiec (46. Musioł) – Barteczko (60. Jary), Fojcik, Orzeł (65. Woś), Mazur – Witkowski (60. Kabut), Staniczek, Musiolik (65. Makselan), Dawid Pawlusiński (65. Franiczek), Danieluk (65. Wanglorz) – Passoni (55. Kucharski). Trener Marek HANZEL.


Na zdjęciu: Mecz w Nieboczowach pomiędzy Odrą Wodzisław i Unią Turza był interesujący.

fot. facebook.com/LKS-Unia-Turza