Obóz przypieczętowany wygraną

Piłkarze GKS-u Jastrzębie zakończyli zgrupowanie w Busku-Zdroju i po drodze do domu pokonali rezerwy Cracovii.


W sobotę o godzinie 9.30 drużyna GKS-u Jastrzębie opuściła Busko-Zdrój, w którym przebywała od 23 stycznia na zgrupowaniu i wyruszyła do podkrakowskiej miejscowości Rączna, gdzie znajdują się obiekty treningowe Cracovii. Na jednym z boisk ze sztuczną nawierzchnią o godzinie 13.00 rozpoczął się sparing z rezerwami popularnych „Pasów”, które po rundzie jesiennej zajmują 5 miejsce w tabeli III ligi grupy IV. Przed kilkoma dniami, konkretnie 25 stycznia, nowym trenerem rezerw Cracovii został Mirosław Kalita, który ostatnio pracował jako asystent Czesława Michniewicza w sztabie reprezentacji Polski. Wcześniej, od 11 lipca ubiegłego roku, krakowską drużynę prowadził Wojciech Ankowski.

W tej konfrontacji górą byli jastrzębianie, którzy pokonali rywali 2:1. Bramki dla zespołu trenera Grzegorza Kurdziela strzelili Jewhenij Zacharczenko i Tymon Kłosowicz. W składzie GKS-u pojawili się dwaj nowi zawodnicy – 19-letni napastnik Bartosz Bajorek z rezerw Stali Mielec oraz niespełna 22-letni pomocnik Tomasz Matuszewski z Bruk-Bet Termaliki Nieciecza.

W tym tygodniu nowym zawodnikiem drugoligowca z Jastrzębia Zdroju został portugalski pomocnik Joao Guilherme, który związał się z klubem z Harcerskiej kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2024 roku.

Joao Luis Araujo Guilherme urodził się 1 lutego 1995 roku i występuje na pozycji środkowego pomocnika. Przez zdecydowaną większość dotychczasowej kariery występował w klubach z niższych lig portugalskich, ale w sezon 2021/2022 występował w II-ligowej Olimpii Elbląg. Rozegrał w niej 33 mecze, w których zdobył jednego gola i dorzucił do tego trzy asysty. Rundę jesienną bieżącego sezonu spędził w portugalskim zespole Reala SC (III liga), ale zagrał tylko w jednym meczu.

Nowym dyrektorem do spraw rozwoju w klubie z Harcerskiej został Damian Wróbel, który jednocześnie ma wzmocnić pion sportowy drugoligowca.


Cracovia II – GKS Jastrzębie 1:2 (0:1)

0:1 – Zacharczenko, 24 min, 0:2 – Kłosowicz, 55 min, 1:2 – ?, 87 min (karny).

JASTRZĘBIE (I połowa): Antkowiak – Klimkiewicz, Golak, Zacharczenko, Witkowski – Kamiński, Guilherme, Wybraniec, Mucha, Ali – Bajorek. II połowa: Drazik – Klimkiewicz, Jakubowski, Słodowy, Kulawiak – Kamiński, Wybraniec, Jadach, Togitani, Kłosowicz – Matuszewski. Trener Grzegorz KURDZIEL.


Na zdjęciu: Jewhenij Zacharczenko otworzył konto bramkowe GKS-u Jastrzębie w sparingu z rezerwami Cracovii.

Fot. facebook.com/GKJastrzebieSA/