Zobacz
Do góry

Piast Gliwice. Obrońca i napastnik podpisali

Zgodnie z naszymi zapowiedziami sprzed kilku dni, po powrocie drużyny mistrzów Polski na Górny Śląsk sfinalizowane zostały dwa transfery do klubu. Do zespołu dołączył Bartosz Rymaniak i Dominik Steczyk.

Gliwiczanie poinformowali o podpisaniu umowy z obrońcą Bartoszem Rymaniakiem oraz wypożyczeniem napastnika Dominika Steczyka.
29-letni Rymaniak podpisał kontrakt, który będzie obowiązywał do lata 2021 i zawiera on klauzulę umożliwiającą jego przedłużenie o kolejne 12 miesięcy. Rymaniak jest wychowankiem Kanii Gostyń i od 2016 roku bronił barw Korony.

Są nadzieje na awans

W kieleckim klubie rozegrał łącznie 117 spotkań, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował siedem asyst. Był również kapitanem tego zespołu. – Przyjście do Piasta może pomóc mi w dalszym rozwoju, mimo, że nie jestem najmłodszym zawodnikiem. Jestem ambitną osobą i w Gliwicach widzę dla siebie szansę – przyznał piłkarz. – Bartek dał się poznać jako nieustępliwy piłkarz. Może grać na prawej jak i w środku obrony. Jego doświadczenie nam się przyda – dodał dyrektor sportowy Piasta, Bogdan Wilk.

Drugim transferem jest Dominik Steczyk. 20-latek napastnik został wypożyczony do końca sezonu z 1. FC Nuernberg. Steczyk urodził się w Katowicach.

Dominik Steczyk. Fot. piast-gliwice.eu

W 2015 roku przeniósł się do Niemiec, gdzie najpierw reprezentował barwy VfL Bochum, a następnie trafił do ekipy z Norymbergi. – Kiedy pojawiła się możliwość gry w Piaście, to nie zastanawiałem się ani chwili. Pochodzę ze Śląska, więc można powiedzieć, że wracam do domu – stwierdził młody napastnik, który w poprzednim sezonie strzelił 10 goli w rezerwach 1.FCN.

Murapol, najlepsze miejsca na świecie I Kampania z Ambasadorem Andrzejem Bargielem

 

ZACHĘCAMY DO NABYWANIA ELEKTRONICZNYCH WYDAŃ CYFROWYCH

e-wydania „SPORTU” znajdziesz TUTAJ

Komentarze

Więcej w Ekstraklasa