Oceny po meczu Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

FRANTISZEK PLACH 4

Nie zawinił przy żadnej ze straconych bramek, ale także w żaden sposób nie pomógł drużynie ratując gliwiczan świetnymi interwencjami. Czy to szansa dla Jakuba Szmatuły? Zobaczymy.

 

MARCIN PIETROWSKI 4

Powrót po drobnym urazie nie wyszedł mu za dobrze. W ofensywie był mało aktywny, a w obronie nie był tak pewny, jak w poprzednich meczach. Wyraźnie było widać, że wypadł z rytmu.

 

UROSZ KORUN 4

Już nie był tak solidny w obronie. Miał sporo problemów z piłkarzami Śląska. Z kolei gdy dochodził do sytuacji strzeleckich po stałych fragmentach gry to posyłał piki w trybuny.

 

JAKUB CZERWIŃSKI 5

Też nie był to dla niego świetny i udany mecz. Starał się napsuć sporo krwi Marcinowi Robakowi, ale i to nie do końca mu wyszło. Świetnie odnalazł się przy bramce i to jedyny plusik po tym meczu.

Credit: Pawel Jaskolka / PressFocus

 

MIKKEL KIRKESKOV 5

Długimi momentami grał naprawdę poprawnie w defensywie, zanotował kilka przechwytów i starał się ciekawie rozprowadzać piłkę. Niestety nie ustrzegł się też błędów, co spowodowało obniżenie noty.

 

GERARD BADIA 5

Kapitan w końcu zagrał od pierwszej minuty i choć bardzo chciał, to nie wyglądało to dobrze. Na plus na pewno dośrodkowanie przy golu, ale kilka innych sytuacji mógł rozwiązać zdecydowanie lepiej.

Credit: Lukasz Laskowski / PressFocus

 

TOM HATELEY 4

Niemrawy występ, dawał się ogrywać rywalom, a także zmarnował bardzo dobrą sytuację w drugiej połowie. Gdyby trafił byłby remis i kto wie, jak potoczyłby się dalej mecz.

 

PATRYK DZICZEK 3

O tym spotkaniu pomocnik młodzieżowej reprezentacji Polski musi jak najszybciej zapomnieć. Jego straty okazały się kosztowne dla zespołu i szybka zmiana przez trenera Waldemara Fornalika nie może dziwić.

 

TOMASZ JODŁOWIEC 6

Dobra zmiana i promyk nadziei. Jego wejście sprawiło, że Śląsk miał kłopoty, a gliwiczanie przejęli inicjatywę. Kibice Piasta muszą się cieszyć, że „Jodła „wrócił do gry, bo może dać wiele dobrego.

Credit: Press Focus

 

JOEL VALENCIA 4

Bardzo ruchliwy i groźny dla piłkarzy Śląska, ale we Wrocławiu zanotował kilka strat i przede wszystkim fatalnie spudłował w dwóch doskonałych sytuacjach. Grając w ekstraklasie przynajmniej jedną z nich musisz wykorzystywać.

 

JORG FELIX 4

Miał niezłe pomysły w ofensywie, ale grał zbyt wolno i zbyt długo holował piłkę. Irytowały także jego pretensje do sędziego po stratach piłki.

MICHAL PAPADOPULOS 4

To nie był jego dobry mecz, bo nie miał prawie żadnych okazji. Raz dobrze zagrał do Valencii, ale ten nie wykorzystał okazji na 4 asystę Czecha w tym sezonie.