Zobacz oceny po meczu Górnik Zabrze – Arka Gdynia

Oceny podopiecznych Marcina Brosza po meczu Górnik Zabrze – Arka Gdynia

DANIEL BIELICA 5

Ocena byłaby znacznie wyższa, gdyby zachował czyste konto. Stracona bramka z rzutu wolnego mimo wszystko obciąża trochę konto 19-latka, bo odległość była bardzo duża. Kilka bardzo dobrych interwencji, kiedy intuicyjnie bronił piłkę po strzałach Macieja Jankowskiego czy Luka Zarandi.

ADAM WOLNIEWICZ 5

O niebo lepsze spotkanie niż przed tygodniem z Miedzią. Kilka dobrych czy bardzo dobrych dośrodkowań, no i przede wszystkim asysta przy trafieniu Daniego Suareza. Kolejna w tym sezonie. Miał też trochę szczęścia. W 80 minucie po faulu na Mateuszu Młyńskim w polu karnym pomógł mu VAR.

 

DANI SUAREZ 7

górnik
Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Dobre spotkanie w wykonaniu hiszpańskiego obrońcy. W tym sezonie ma szansę stać się najskuteczniejszym defensorem na ekstraklasowych boiskach. Na swoim koncie ma już cztery trafienia. To o połowę mniej niż miał w poprzednim sezonie najbardziej bramkostrzelny wśród obrońców Michał Helik.

 

PAWEŁ BOCHNIEWICZ 5

Solidne spotkanie w wykonaniu młodzieżowego reprezentanta Polski, ale na pewno, znając jego możliwości, stać go na lepszą grę niż pokazał to w sobotę.

 

ADRIAN GRYSZKIEWICZ 5

Szkoda, że w końcówce Kamilowi Zapolnikowi nie udało się wykorzystać jego dobrego dośrodkowania. Dla młodego obrońcy było to na pewno lepsze spotkanie niż te, które w sierpniu rozegrał w Gdyni, kiedy zobaczył czerwoną kartkę.

 

KAMIL ZAPOLNIK 4

Tym razem mniej widoczny i błyskotliwy, niż było to we wcześniejszych spotkaniach w Kielcach czy w Płocku. Zabrakło trochę szczęścia i zimnej krwi pod bramką rywala.

 

SZYMON MATUSZEK 6

Credit: Lukasz Sobala / Press Focus

Niezły mecz kapitana Górnika. Szkoda, że do przerwy nie wykorzystał jednego z dobrych dośrodkowań w wykonaniu Wolniewicza.

 

SZYMON ŻURKOWSKI 5

Jak zwykle harował za dwóch i dużo biegał. To po jego mocnym strzale był rzut rożny, po którym zabrzanie zdobyli gola.

 

JESUS JIMENEZ 5

Podobnie jak w przypadku Zapolniaka, miał w ostatnich tygodniach lepsze spotkania. Z Arką nie był tak widoczny, jak w poprzednich ligowych grach.

MARCIN URYNOWICZ 4

Szarżował na początku spotkania. Starał się brać grę na siebie. Być może powinien dostawać więcej szans na grę.

IGOR ANGULO 5

Credit Adam Starszynski / PressFocus

Tym razem hiszpański goleador bez bramki, choć okazje ku temu miał. Gdyby w końcówce miał piłkę nie na prawej, a „swojej” lewej nodze…

 

ŁUKASZ WOLSZTYŃSKI 3

Wprowadził ożywienie w ataku. Miał sytuacje w końcówce, ale nie udało mu się nic wepchnąć do siatki.

 

Bartosz Sarnowski, prezes Górnika Zabrze w rozmowie z Adamem Godlewskim