Zobacz oceny po meczu Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce

LUKASZ HROSZSZO 6

Mimo wysokiej wygranej miał co robić, bo piłkarze Korony nękali go celnymi strzałami. Obronił pięć z sześciu piłek lecących w jego kierunku. Nie dał rady tylko przy karnym.

GEORGIOS MYGAS 8

Z przyjemnością patrzy się na grę tego greckiego obrońcy. Gra w stylu byłego reprezentanta Niemiec Hansa-Petera Briegela (ktoś jeszcze pamięta tego piłkarza?), który też napędzał ataki swojego zespołu, taranując po drodze wszystkie przeszkody.

PIOTR POLCZAK 6

Solidny występ, choć na pewno musi popracować nad wyprowadzaniem piłki ze swojej strefy, bo zdarzały mu się niecelne podanie.

MARTIN TOTH 6

Robił swoje. Można na niego liczyć. Ocena byłaby wyższa, gdyby z powodu urazu nie musiał przedwcześnie opuścić murawy.

PATRIK MRAZ 7

Dobry w obronie, widoczny w ataku. Dodatkowy plus za swojego pierwszego gola w barwach sosnowieckiego klubu.

TOMASZ NAWOTKA 6

Może mniej aktywny niż we wcześniejszym meczu z Górnikiem, ale pokazuje sztabowi szkoleniowemu, że warto na niego stawiać.

SEBASTIAN MILEWSKI 5

Zdarzały mu się niepotrzebne i nie wymuszone straty, jak choćby w 18 minucie, kiedy przy wyprowadzeniu szybkiej i groźnej kontry źle zagrał.

LUKASZ GRESZSZAK 5

Minus za sytuację z pierwszej połowy, kiedy to w niegroźnej wydawałoby się sytuacji sprokurował jedenastkę dla gości, zamieniona później przez Soriano na bramkę.

SZYMON PAWŁOWSKI 7

Może mniej widoczny niż we wcześniejszych wiosennych grach, ale „swoje” dołożył. Fantastyczna asysta przy trafieniu Udoviczicia na 2:1 byłaby ozdobą na ligowych boiskach na całym świecie.

ŻARKO UDOVICZIĆ 9

Kapitalne spotkanie wykonaniu serbskiego skrzydłowego! Gol, dwie asysty, kilka fauli na nim. To bez dwóch zdań postać 24 kolejki ekstraklasy. Jest w świetnej formie.

OLAF NOWAK 7

Dobry mecz młodego napastnika rodem z Krakowa okraszony jeszcze ważnym i pierwszym trafieniem w lidze. Oby tak dalej!