Odra Opole. Bramkarz pod lupą

W tym tygodniu z Odrą trenował Jan Balawejder. To 23-letni bramkarz, który jesienią był rezerwowym w III-ligowej Polonii Warszawa.


W poprzednich dwóch sezonach reprezentował z kolei Wigry Suwałki, zaliczając 14 występów, z czego 11 – jeszcze na zapleczu ekstraklasy. Dla opolan może być to opcja rezerwowa, gdyby coś wydarzyło się tej zimy coś wokół któregoś z ich rezerwowych bramkarzy (Dominik Kalinowski, Błażej Sapielak), co jak słyszymy nie jest wykluczone.

Być może Balawejder wystąpi w dzisiejszym (12.00) sparingu z Polonią Bytom, ale nie zanosi się, by pojechał z zespołem na zgrupowanie do Władysławowa-Cetniewa. Starcie z bytomskim III-ligowcem na boisku przy ul. Hallera to pierwszy mecz kontrolny Odry tej zimy. Zimy, która jest dla niej spokojna. Dotąd zakontraktowała tylko obrońcę Łukasza Kędziorę z II-ligowego Hutnika Kraków. Na kolejne ruchy kadrowe – wyłączając kwestie bramkarskie – raczej niewiele wskazuje, dziś nie będzie testowany żaden zawodnik. Opolanie ufają tej grupie ludzi, która zakończyła jesień na 10. miejscu, mając realne szanse włączenia się do walki o baraże. Nie ma też w zespole poważniejszych urazów. W niedzielę opolanie ruszą nad morze. W Cetniewie spędzą 6 dni, w ciągu których rozegrają dwa sparingi: w środę z Chojniczanką i w piątek z Arką Gdynia.


Fot. Krzysztof Porebski / PressFocus