Gieksa miażdży w Opolu

Piotr Tubacki

Już w 2. minucie katowiczanie zapewnili gospodarzom niemały kocioł w ich polu karnym. Niepewnie poza szesnastkę wyszedł bramkarz Odry, Artur Krysiak, przez co chwilę później piłka krążyła niebezpiecznie po jego polu karnym. „Gieksa” jednak tego nie wykorzystała. Przyjezdni od samego początku byli lepiej dysponowani i po pewnym czasie wręcz sterroryzowali zawodników trenera Mariusza Rumaka.

Najpierw gola po rzucie rożnym zdobył w 27. minucie David Anon, strzelając niemalże z linii bramkowej. Mniej więcej minutę później Hiszpan wykorzystał błędy stoperów opolan i nabijając nogi Pawła Baranowskiego, znów umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później szok gospodarzy podtrzymał Tymoteusz Puchacz, który wykończył swój efektowny rajd przez niemalże całe boisko. GKS skomplikował sobie nieco życie, ponieważ w 35. minucie w głupi sposób drugą żółtą kartkę zobaczył Jakub Habusta, który zimą zamienił Opole na Katowice. Nie zmieniło to jednak faktu, że jego drużyna prowadziła do przerwy 3:0!

W drugiej połowie przewagę w posiadaniu piłki miała Odra, lecz to „Gieksa” zdobyła czwartą bramkę. Adrian Błąd wykorzystał w 78. minucie sytuację sam na sam, właściwie ustalając wynik meczu. Chwilę wcześniej swoją szansę mieli gospodarze – Dawid Błanik nie pokonał jednak Mariusza Pawełka, uderzając z pięciu metrów. W 89. minucie doskonałą sytuację miał jeszcze Szymon Skrzypczak, lecz bramkarz gości popisał się kapitalną paradą, a GKS wygrał pewnie 4:0.

Odra Opole – GKS Katowice 0:4 (0:3)

0:1 Anon, 27 min (asysta Jędrych)
0:2 Baranowski, 28 min (samobójczy)
0:3 Puchacz, 33 min
0:4 Błąd, 78 min (asysta Puchacz)

ODRA: Krysiak – Mikinić, Baranowski, Szota, Brusiło – Błanik, Trojak (84. Bonecki), Czyżycki (66. Skrzypczak), Janus – Gomez – Urynowicz (46. Niziołek). Trener Mariusz RUMAK.

GKS: Pawełek – Lisowski, Jędrych, Dejmek (14. Wawrzyniak), Mączyński – Błąd, Poczobut, Habusta, Puchacz – Anon (41. Rzonca) – Woźniak (72. Śpiączka). Trener Dariusz DUDEK.

Sędzia: Paweł Pskit (Zgierz)
Żółte kartki: Brusiło – Habusta (x2), Wawrzyniak. Czerwona kartka: Habusta.