Odra Opole. Marzec po raz piąty

Choć nie skończył się jeszcze styczeń, a Odra ma za sobą ledwie 2 sparingi, to Mateusz Marzec strzelił już w tym roku 5 goli!

Pomocnik pochodzący z Ozimka raz za razem pokazuje, że jest dziś liderem opolskiego zespołu, a w osiągnięciu takiego statusu nie przeszkodził mu fakt, że dołączył do niego tuż przed startem sezonu, nie przepracowując letniego okresu przygotowawczego. Jesienią zdobył 4 bramki i zaliczył 3 asysty, a zimę też zaczął od dobrych liczb. W sobotę aż 4-krotnie posłał piłkę do siatki Polonii Bytom, a Odra rozgromiła III-ligowca 7:1. Dzisiaj dorzucił trafienie w konfrontacji z Chojniczanką, rozgrywaną podczas obozu we Władysławowie-Cetniewie, rozpoczętym przez opolan w niedzielę. Marcowi asystował Bernard Petrak. Słowak wcześniej wpisał się na listę strzelców. Podopieczni Piotra Plewni w II połowie stracili jednak 2-bramkowe prowadzenie. Wicelider II ligi wbił im dwa gole w odstępie dosłownie kilkudziesięciu sekund. Nad Bałtykiem przebywać będą do soboty. Pojutrze czeka ich konfrontacja z Arką Gdynia, której jesienią ulegli 0:3.

Chojniczanka – Odra Opole 2:2 (0:2)

0:1 – Petrak, 11 min, 0:2 – Marzec, 43 min. 1:2 – Pląskowski, 73 min, 2:2 – testowany, 74 min.

CHOJNICZANKA: Lewandowski – Grobelny, Byrtek, Kasperowicz – Niepsuj, Czajkowski, Karbowy, van Huffel, Mikołajczyk – Klichowicz, Mikołajczak. II połowa: Lewandowski (67. Sobolewski) – Grolik, Bartosiak, Olszewski – Trojanowski (83. Raburski), Cegiełka (83. Marszałkiewicz), Wolsztyński, testowany, Mazek – Formela, Pląskowski. Trener Tomasz KAFARSKI.

ODRA: Sapielak – Kędziora, Kamiński, Tkocz, Szrek – Niziołek, Wróbel – K. Nowak, Marzec, Petrak – Żak. II połowa: Kalinowski – Żemło, Kostrzycki, Tkocz (68. Kędziora), Spychała – Trojak, Hrebeń – Klimek, Mikinicz, Janus – Piech. Trener Piotr PLEWNIA